İKİ KATLI EV KÜLE DÖNDÜ

  • Haberin Tarihi: 25 Mart 2020
  • Bu haber 606 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İKİ KATLI EV KÜLE DÖNDÜ
  • İtfaiyenin merdiveni çalışmayınca müdahale zorlaştı
  • Ekipler seferber oldu

Orhangazi’de İznik Yolu Torsi tesisleri yakınlarındaki 2 katlı bahçeli bir evde çıkan yangında ev tamamen küle döndü. Yangını farkeden vatandaşların haber vermesi ile olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına uzun süre müdahale etti. yangın yaklaşık 1,5 saatlik çalışma sonrasında kontrol altına alınırken, yangına müdahale eden itfaiye aracının merdiveni açılmayınca müdahale de zorlaştı. Yangında dumandan etkilenen bir kadın için ise olay yerine ambulans çağrıldı.

Yangın saat 17.30 sıralarında Orhangazi’de İznik Yolu Torsu Tesisleri yakınlarında bulunan iki katlı bir çiftlik evinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Ümit Karagüzel’e ait olduğu belirlenen evin ikinci katında yangın çıktı. Yangının kısa sürede odayı ve üst katı sarmasının ardından olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı.

Uzun süre müdahale etti

Çevreden gelen vatandaşların da müdahale etmeye çalıştığı yangın kısa sürede büyüdü ve tüm evi kapladı. Yangın bölgesine Orhangazi ve Gemlik’ten itfaiye ekipleri çağrıldı. Yangına müdahale eden itfaiye aracındaki merdivenin açılmamasından dolayı yangına ekiplerin müdahalesi de zorlaştı.

1,5 saatte kontrol altına alındı

Yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Tüm evi kaplayan alevler itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saatlik uğraşları sonucunda kontrol altına alınabildi. Öte yandan yangın esnasında evde olduğu belirlenen ve son anda dışarı çıkan bir kadın ise dumandan etkilendi. Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin müdahale ettiği ve dumandan etkilendiği belirlenen kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Vatandaşlar ise itfaiye aracının merdivenin çalışmamasına tepki gösterdi. Jandarma ve itfaiye ekipleri yangın ile ilgili soruşturma başlattı.

1 2 3 5

1 2 3 5
Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.