İKİ DEV BİRLEŞİYOR

  • Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019
  • Bu haber 953 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İKİ DEV BİRLEŞİYOR

Orhangazi’yi bu sezon Süper Amatör Ligde temsil edecek olan Gençlerbirliği ile Orhangazi Belediyespor birleşme kararı aldı. İki kulüp Gençlerbirliği adı altında birleşecek. Her iki kulüp önümüzdeki günlerde Olağanüstü Genel Kurul kararı alıp yeni başkan ve yönetimini de belirlemiş olacak. Yeni yönetim iki kulübün yönetimlerinden karma şekilde oluşacak.

Orhangazi’yi bu sezon Süper Amatör ligde mücadele edecek olan iki dev kulüp birleşme kararı aldı. Orhangazi Belediyespor ile Gençlerbirliği yönetimlerinin sürdürdüğü görüşmelerden birleşme kararı çıktı. Bu sezon süper amatör ligde mücadele edecek olan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Muhammet Topal ile Orhangazi Belediyespor’un başkanı Fatih Dalgıç’ın yönetimlerinin bir süredir sürdürdüğü görüşmeler neticesinde iki kulübün birleştirilmesi kararı alındı.

Olağanüstü Genel Kurul kararı alınacak

Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın da desteklediği birleşme kararı ile ilgili açıklama yapan Gençlerbirliği kulübü başkanı Muhammet Topal, iki gücü birleştirip güçlü bir takımla lige gireceğiz dedi. Muhammet Topal, iki kulüp önümüzdeki günlerde Olağanüstü Genel Kurul yapıp birleşme ile ilgili kararlarını alacak. Kulüplerimiz tek isim altında birleşecek. İki kulübün logosu ve renklerinden oluşan bir yapılanmaya gidilecek. Logonun birleşmesi ile yeni kulübün logosu da ortaya çıkmış olacak dedi. Muhammet Topal ayrıca Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun da konuya destek olduğunu belirterek, bu konuda güçlü bir yapı ile Orhangazi futboluna hizmet edeceğiz dedi.

Alt yapı önemli

Orhangazi Belediyespor kulübü başkanı Fatih Dalgıç ise bu birleşme ile birlikte güçlü bir alt yapı da oluşturacaklarını belirterek, her iki kulübümüzün birleşmesi neticesinde tüm yaş kategorilerinde kapsamlı bir alt yapı oluşturulacak. Böylece hem A takıma yeni sporcular yetiştirmiş olacağız hem de diğer amatör liglerde mücadele edecek olan takımlarımıza da yeni sporcular yetiştirmiş olacağız dedi. Kulüp başkanları ayrıca birleşme konusundaki tüm ayrıntıların bundan sonraki süreçte iki kulübün yöneticileri arasında yapılacak olan istişareler neticesinde netleşeceğini de ifade ettiler.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.