İDLİB’E KARDEŞ ELİ

  • Haberin Tarihi: 25 Ocak 2020
  • Bu haber 361 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İDLİB’E KARDEŞ ELİ

Orhangazi İHH tarafından organize edilen ‘Orhangazi’den İdlib’e acil yardım çağrısı’ kapsamında toplanın tır dolusu battaniye, mont ve çocuk kıyafetlerinden oluşan insani yardım malzemesi İdlib bölgesinde yaşayan mültecilere gönderildi. İHH, un, kuru, gıda, battaniye yardımı için kolları sıvadı.

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Orhangazi temsilciliğinin İdlib çağrısına hayırseverler adeta akın etti. 1 tır dolusu insani yardım malzemesi toplandı, İHH 36. Yardım tırını dualarla uğurladı.

Orhangazi’den İdlib’e uzanan kardeş elinin çağrısı kısa süre önce yapılmıştı. Daha öncede savaş mağdurlarına 35 tır dolusu insani yardım malzemesi gönderen İHH Orhangazi temsilciliğine bağlı gönüllü ekipler hayırseverlerle iletişime geçti.

MAZLUMLAR GÜLECEK

Savaş mağdurları için toplanan battaniye, mont ve çocuk kıyafetleri gece yardım tırına yüklendi. Cuma namazından sonra yardım tırı Orhangazi meydanına geldi. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Müftü Yusuf Tuna, AK Parti  ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, SP ilçe başkanı Yakup Yıldırım, STK temsilcileri ve İHH temsilciliğinden gönüllülerinde hazır bulunduğu törende 36. yardım tırı dualarla İdlib’e uğurlandı.

37.TIR İÇİN ÇALIŞMA BAŞLADI

İHH Orhangazi temsilciliği yollamış olduğu 36. tırın ardından 37. tırı yollamak için çalışma başlattı. İHH Orhangazi temsilcisi Kasım Kurt, 37. Yardım tırının un, kuru gıda, battaniye gibi insani yardım malzemelerinden oluşacağını belirterek, hayırseverlerden destek beklediklerini duyurdu.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.