Hürspor için büyük tehlike!

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2019
  • Bu haber 281 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hürspor için büyük tehlike!

Birinci Amatör küme 2.grupta şampiyonluk kovalayan Hürspor büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Daha önce iki kez seyirci olayları nedeniyle ceza alan Hürspor, geçen hafta oynanan Dikkaldırım maçı sonrasında yeniden disipline sevkedildi. Hürspor’da cezaların devam etmesi, takımın ligden ihraç ile karşı karşıya kalmasına kadar gidebilir. Hürspor yönetimi ise taraftarlara çağrıda bulunarak küfür ve taşkınlık yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Hürspor’da büyük tehdit. Birinci Amatör küme 2.grupta şampiyonluk kovalayan temsilcimiz Hürspor, geçen hafta oynanan Hüdavendigar Dikkaldırım maçındaki seyirci olayları ve küfürlü tezahüratlar nedeniyle yeniden disiplin kuruluna sevkedildi. 

 

İhraç gelebilir

Hürspor’da daha önce yine seyirci olayları nedeniyle takıma iki kez tarafsız sahada oynama cezası verilmiş, Hürspor bu cezalar nedeniyle kendi sahasında oynaması gereken iki maçı Gemlik’te oynamak zorunda kalmıştı. Hüdavendigar Dikkaldırım maçında da seyircilerin küfürlü tezahüratları nedeniyle yeniden disipline sevkedilmesi, şampiyonluğa yürüyen Hürspor için daha ağır cezalar gelmesi anlamına geliyor. Amatör Futbol kulüpleri federasyonu ve disiplin kurulu ceza maddelerine göre seyirci olaylarının devam etmesi halinde takımın ligden ihraç cezası alması dahi gündeme gelebilir.

 

Yönetimden taraftara uyarı

Hürspor kulübü başkanı İlhami Aktaş, takımın bu sezon şampiyonluğa çok yakın olduğunu belirterek, yıllar sonra takım olarak Süper Amatör lige çok yakınız. Bu zorlu yolculukta bizim en büyük destekçimiz seyircimizdir. Seyircimizle bütünleştiğimiz taktirde rakiplerimizi geçmek bizim için çok daha kolay oluyor. Ancak yaşanan seyirci olayları ve küfürlü tezahüratlar en çok da yine takımımıza zarar vermekte. Sezon boyunca takımımızın desteğini yanımızda hissetmek istiyoruz. O yüzden tüm taraftarlarımızın sadece takımlarını desteklemelerini, özellikle taşkınlık ve küfürlü tezahüratlardan uzak durmalarını bekliyoruz dedi. Öte yandan Hürspor, ligin 12.hafta maçında yarın kendi evinde Yiğitler Mahallesi Gençlikspor ile karşı karşıya gelecek. Maç yarın saat 15.00’de İlçe Stadyumunda oynanacak. 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.