Hemşireler Günü’nde her hemşire için bir fidan

  • Haberin Tarihi: 10 Mayıs 2019
  • Bu haber 1033 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hemşireler Günü’nde her hemşire için bir fidan

Orhangazi Devlet Hastanesinde Türk Sağlık Sendikasının organizasyonu ile12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle hastanede görev yapan 90 hemşire için fidan dikimi yapıldı. Hastane bahçesinde bir araya gelen hemşireler, hastane bahçesine 90 adet fıstık çamı fidanı dikti.

Orhangazi Devlet Hastanesinde 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle özel bir organizasyon düzenlendi. Türk Sağlık Sen Orhangazi Şubesi hastane bahçesine hemşireler günü nedeniyle her hemşire için bir fidan dikimi yaptı.

Hemşireler kendi elleri ile dikti

Hemşireler günü fidan dikimi nedeniyle hastane bahçesinde bir tören düzenlendi. Hastane başhekimi Dr.Mehmet Petriçli, hastane yöneticileri ve Türk Sağlık Sen temsilcisi İlyas Aktaş’ın yanı sıra hastanede görev yapan hemşirelerin katıldığı törende konuşan sendika temsilcisi İlyas Aktaş, zor şartlar altında büyük fedakarlıkla görevlerini yerine getiren ebe ve hemşirelerimizin insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmet, övgüyü ve takdiri fazlasıyla hakediyor. Bu nedenle Türk Sağlık Sen olarak onların hemşire günlerini kutlamak ve günün anısına her bir hemşiremiz için bir fidan dikiyoruz dedi. Bir ilki başarmaya çalışacaklarını belirten İlyas Aktaş, buraya ekmiş olduğumuz bi fidanlarımızı kendi çocuklarımıza bakar gibi hep birlikte bakıp koruyacağız dedi. Daha sonra konuşan hastane başhekimi Dr.Mehmet Petriçli sağlık hizmetinin bir ekip işi olduğunu belirterek hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, sabırlı ve özverili çalışma ve tutumları ile sağlık ekibinin temel taşlarından birisini oluşturuyor. Önce insan diyerek topluma hizmeti görev edinmiş hemşirelerimizin gününü kutluyorum dedi. Daha sonra hemşireler kendi isimlerinin yer aldığı fidanları kendi elleri ile toprakla buluşturdu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.