HEDEF 4 BİN TON

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2017
  • Bu haber 661 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HEDEF 4 BİN TON

Marmarabirlik Orhangazi kooperatifinde gündüz ayrı, gece ayrı bir yoğunluk var

Zeytin alımları tüm hızı ile devam ederken, Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi tesislerinde günün her saati yoğun bir çalışma da devam ediyor. Gündüz alınan zeytinler, Marmarabirlik’in son sistem tesislerinde eleklerden geçirilip havuzlara yerleştiriliyor.

Orhangazi’de zeytin alımları yoğun şekilde ve aralıksız devam ederken, Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooepratifi’nin Çeltikçi altındaki tesislerinde ise hummalı bir çalışma devam ediyor. Gündüz saatlerinde zeytin alımlarının yapıldığı Marmarabirlik Orhangazi Kooperatifi tesisleri akşamları da zeytinlerin eleklerden geçirilip havuzlara konulması ile devam ediyor.

1 2 3 9

1 2 3 9

 BAŞKAN REMZİ BAŞKAN TÜM ÇALIŞMALARDA EKİBİN BAŞINDA

Zeytinde rekolte rekorunun beklendiği bu yıl Marmarabirlik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram, gündüz zeytin alımlarının yanı sıra akşamları ise kooperatif tesislerinde yürütülen çalışmaları ekiplerin başında takip ediyor.

 HEDEF 4 BİN TON

Bu yıl ilçe genelinde 42 bin zeytin rekoltesi beklenirken, Orhangazi Zeytin Tarım satış Kooperatifinin bu yıl ki rekolte beklentisi ise 4 bin ton. Marmarabirlik Zeytin Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram, zeytin alımlarının 1 aydır devam ettiğini belirterek, şu ana kadar Orhangazi kooperatifi olarak 2 bin 600 tonun üzerinde alım gerçekleştirdik. Beklentimiz 4 bin ton. Bu hedefimize bu yıl ulaşacağımızı umuyorum dedi.

 MODERN TESİSLERİMİZDE HAVUZLUYORUZ

Marmarabirlik Orhangazi Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram, Kooperatife ait Çeltikçi altındaki tesislerin son derece modern olduğuna vurgu yaparak, tesislerimiz son sistem depolar. Gün boyunca ekiplerimiz ilçenin her bölgesinde alımlarını sürdürüyor. Akşamları ise zeytinlerin bir kısmı eleklerden geçiyor. Tartı aletimiz son teknoloji ve hassas tartı aleti. Zeytinler baremlerine göre ayrılıp havuzlara konuyor dedi.

 TÜM ZAMANLARIN EN İYİ DÖNEMİNİ YAŞIYORUZ

 Remzi Bayram hem zeytin rekolte beyan dönemi hem de zeytin alım döneminin bu yıl son derece iyi geçtiğini de belirterek, son yılların en iyi dönemini yaşıyoruz. 4 bin ton civarındaki beklentimiz var. Alımını yaptığımız zeytinlerin ödemesini de ortaklarımıza yapıyoruz dedi.

 7,5 MİLYON ÖDEME YAPILDI

Remzi Bayram bugüne kadar alınan zeytinlerin karşılığı olarak ortaklara toplamda 7,5 milyon TL ödeme yaptıklarını da belirterek, bu yıl yapılacak ödemenin 10 milyon TL’yi geçeceğini tahmin ediyoruz dedi. 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.