Hayvan sevgisinin böylesi

  • Haberin Tarihi: 18 Nisan 2019
  • Bu haber 1548 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hayvan sevgisinin böylesi

Orhangazi’de lokal işletmeciliği yapan Bülent Aktaş Orhangazi İznik Gölü sahilinde 4 ay önce hamileyken bulduğu köpeği 4 aydır aralıksız besledi. Tavşan Av köpeği cinsi köpek 2,5 ay önce 9 yavru doğurdu. Köpeği elleri ile besleyen Bülent Aktaş gün içinde hayvanlar için günlük ciğer, kemik ve tavuk eti olmak üzere 5 kilonun üzerinde gıdayı hayvanlara veriyor. Bülent Aktaş 9 yavrudan 3’ünün sahiplenildiğini belirterek, Alana helal olsun, bakmayana vebal olsun dedi.

Bülent Aktaş, 4 ay önce Orhangazi’de İznik gölü sahilinde piknik için gittiğinde göl kenarında Tavşan Av Köpeği cinsi bir köpek buldu. Köpeği sahiplenen Bülent Aktaş bir süre sonra köpeğin hamile olduğunu anladı. Veteriner desteği alan Bülent Aktaş, yaklaşık 2,5 ay önce 9 yavru dünyaya getiren köpeğe ve yavrularına gözü gibi bakmaya başladı.

Önce süt, şimdi ise et ile besliyor

Bülent Aktaş, anne köpeği yaklaşık 4 ay önce göl kenarında bulduğunu belirterek, biz buraya geldikçe köpeği sahiplendik ve beslemeye başladık. Sonrasında hamile olduğunu anladık. 2,5 ay önce de 9 tane yavru dünyaya getirdi. Yavruları ilk etapta veteriner desteği alarak sütle besledik. Şimdi ise kendi imkanlarımızla kasap arkadaşların da yardımı ile ciğer, kemik ve etle beslemeye çalışıyoruz dedi. Bülent Aktaş yavrulardan 3 tanesinin bazı arkadaşları tarafından sahiplenildiğini de belirterek, ben diyorum ki alana helal olsun, bakmayana ise vebal olsun. Lütfen sokak hayvanları konusunda herkes duyarlı olsun dedi. Öte yandan gün içinde vakit buldukça köpeklerin yanına gelen Bülent Aktaş’ı farkeden yavru köpekler ise Aktaş’ın etrafından ayrılmıyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.