HAVUZLAR YENİ SEZONA HAZIR

  • Haberin Tarihi: 27 Aralık 2018
  • Bu haber 368 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HAVUZLAR YENİ SEZONA HAZIR

* Marzim’den sonraki en büyük zeytin depoları

* 83 dükkan

Orhangazi’de Marzim’in kurucusu İşadamı Yüksel Sert’in İznik Yolu Torsu tesisleri yakınlarında başladığı yeni zeytin depolarında inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Tesisin gelecek yılki zeytin sezonuna yetiştirileceği belirtildi. Her biri 250 m2’den oluşan toplam 83 adet dükkanın inşa edileceği zeytin havuzları toplamda 25 bin ton kapasiteli olacak. İşadamı Yüksel Sert, ekonomideki sıkıntılı sürece rağmen tesisleri yeni sezona yetiştireceklerini ifade etti.

Orhangazi’de Bursa yolu üzerindeki Marzim Tesisleri’nin de kurucusu olan işadamı Yüksel Sert tarafından İznik Yolu üzerinde Torsu Tesisleri yakınlarında yapımına başlanan yeni Orhangazi Zeytin Havuzları Tesisleri’nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

250 m2 toplam 83 dükkan

Tesis inşaatını gezen İşadamı Yüksel Sert, Orhangazi Zeytin Havuzları’nın her b iri 250 m2 büyüklüğünde toplam 83 adet dükkandan oluşacağını belirterek, her dükkanda ise toplamda 30 adet havuz yer alacak. Yeni Orhangazi Zeytin Havuzları tesislerimiz Orhangazi’de önemli bir eksiği daha gidermiş olacak dedi.

Toplam 25 bin ton kapasiteli

Yüksel Sert, tesislerin toplam kapasitesinin 25 bin ton olduğunu belirterek, tesisimiz Marzim’den sonra bölgenin en büyük tesisi olacak.

Yeni sezona yetişecek

İşadamı Yüksel Sert, ekonomide sıkıntılı bir dönem yaşandığını hatırlatarak, buna rağmen biz çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. İnşaatımızın yüzde 50’lik bölümü tamamlandı. Amacımız inşaatımızı gelecek yılki zeytin sezonuna yetiştirmek dedi. Sert, 83 dükkandan şu ana kadar 17 dükkanın satışının yapıldığını da belirterek, kalan bölümlerin satışı ise halen devam ediyor dedi.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.