HAVUZDA BİLİNMEZLİK SÜRÜYOR

  • Haberin Tarihi: 18 Ağustos 2019
  • Bu haber 1929 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HAVUZDA BİLİNMEZLİK SÜRÜYOR

Orhangazi’de yapımı tamamlanan ve çocuk havuzundaki sızdırma ve bazı arızalardan dolayı bir türlü hizmete sokulamayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, geçen ay Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın talimatına rağmen bir türlü hizmete giremiyor. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi’nin kesin kabulünü yaptığı havuzun İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilmesi isteniyor. Ancak İl Spor Müdürlüğü ise havuzdaki sorunun çıkaracağı maliyetten dolayı havuzun devrini almak istemiyor. Yaz dönemi sona ermesine rağmen havuzun hizmete girmemesi ise tepki görüyor.

Orhangazi’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ve yaklaşık 1 yıl önce bitmesine rağmen bir türlü hizmete sokulamayan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu şimdi de ortada kaldı. Bu yılın başlarında projenin yapımını takip eden Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi havuzun kesin kabulünü yapmıştı.

Havuzda sorunlar yaşandı

Projenin kesin kabulünün yapılmasından sonra hizmete sokulması için hazırlıkların yapıldığı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda çocuk havuzundaki sızdırma ve devir daim motorlarındaki bazı arızalar nedeniyle havuzun hizmet vermesi mümkün olmamıştı.

Vali el koymuştu

Havuzun bir türlü hizmete girmemesinden dolayı medyada yer alan haberler üzerine Bursa Valisi Yakup Canbolat konuya müdahil olmuş ve havuzun eksiklerinin giderilmesi ve hizmete sokulması için talimat vermişti.

İl Gençlik Spor Müdürlüğü kabul etmiyor

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi tarafından kesin kabulü yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ise Yatırım İzleme tarafından İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devredilmesi gerekiyor. Ancak havuzdaki arızlar ve ortaya çıkan yeni maliyetler nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün havuzu devralmak istemediği ve konunun uzun süredir sürümcemede kaldığı ortaya çıktı.

50 bin TL’lik maliyet var

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda ise ortaya çıkan arızanın giderilmesi için yaklaşık 50 Bin TL’lik bir harcama yapılması gerekiyor. İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nün Orhangazi Belediyesi’nden geçtiğimiz aylarda istediği destek karşılık bulmayınca yapılması gereken tadilat da bir türlü yapılamıyor. İl Gençlik Spor Müdürlüğü bütçe sıkıntısı yaşadığı için de havuzun devralmıyor.

Vatandaş tepkili

Milyonlarca lira harcanarak hayata geçirilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun bir türlü hizmete girmemesi ise vatandaşlar tarafından büyük tepki çekiyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.