HASAT ÖNCESİ DIŞ MAHALLELERDE HUMMALI ÇALIŞMA

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2019
  • Bu haber 445 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HASAT ÖNCESİ DIŞ MAHALLELERDE HUMMALI ÇALIŞMA

Orhangazi Belediyesi, zeytin hasat dönemi öncesinde dış mahallelerdeki arazi yollarında yeni düzenleme çalışmaları başlattı. Bir çok bölgede yürütülen arazi yolu çalışmalarının yanı sıra farklı bölgelerde ızgara temizleme, yol kenarı kanal temizlik çalışmalarını da sürdürüyor.

Orhangazi Belediyesi tarafından başlatılan dış mahallerdeki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Orhangazi Belediyesi Muhtarlık işleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yürütmüş olduğu çalışmalar her mahallemizin öncelikli ihtiyaçlarına göre hız kesmeden hizmet vermeye devam ediyor.

Hasat öncesi arazi yollarına düzenleme

Orhangazi Belediyesi öncelikli olarak bölgede yavaş yavaş başlayan zeytin hasat mevsimi öncesinde arazi yollarına yeni düzenlemeler yapıyor. Orhangazi Belediyesi mahalle girişlerindeki yolların iki yanında bulunan su kanallarında temizlik ve ot temizleme işlemleri yürütüyor. Ekipler aynı zamanda dolan ızgaraların da temizliğini yürüttü. Temizlik işleri müdürlüğü ekipleri tarafından ise dış mahallelerdeki çöp konteynırlarının dezenfekte işlemleri yapılıyor.

Mahmudiye yolu tamamlanıyor

Öte yandan dış mahallelerden Mahmudiye ile Üreğil mahallesi arasında süren genişletme çalışmalarında da sona gelindi. Yol genişletme çalışmaları tamamladıktan sonra Çakırlı Mahallesi ile Mahmudiye Mahallesi arasında bulunan servis araçlarının yoğun olarak kullandığı yolda genişletme çalışmaları da tamamlanıyor. Yol çalışması bittikten sonra İznik istikametinden gelen araç sürücüleri de Yalova’ya alternatif bir kestirme yol olarak da kullanabileceği bir yol olacak.

Bekir Aydın; çalışmalarımız aralıksız sürecek

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın geçen hafta mahalle muhtarları ile yaptıkları toplantıda muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, öncelikli olarak mahallerimizde yapılması gereken işlere yönelmiş durumdayız. Muhtarlarımız ile her ay düzenli olarak toplantılar yapıyoruz. Toplantıda müdürlerimizde ile beraber muhtarlarımızı dinleyip, isteklerini ve taleplerini yerine getirmek için çalışmalarımıza yürütüyoruz dedi. Başkan Aydın halen dış mahallelerde bir çok bölgelerde çalışmaların sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.