‘Harici beyanlara itibar etmeyin’

  • Haberin Tarihi: 22 Ocak 2019
  • Bu haber 764 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Harici beyanlara itibar etmeyin’

Orhangazi Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Güler ve yönetimi uyardı.

Orhangazi kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler son günlerde kooperatif hakkında yapılan bazı söylemlere yanıt verdi. Güler, “Kooperatifimizin adı kullanılarak esnafa vaatde bulunmak hiçbir kişinin yada kurumun yetkisinde veya tasarrufunda değildir” dedi.

‘Kooperatifimiz esnafımızın kefilidir’

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler ve yönetimi esnafa kredi veren ve kefil olan tek kurumun Esnaf Kefalet Kooperatifi olduğunu belirterek, “Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Esnaf Sanatkarlar Odası’na kaydı olan kişilere kredi vermez. Adı üstünde esnafa kefalet eder. Uygun gördüğü ortak başvurularını bankaya ileterek ben bu kişilere kooperatif olarak kefilim der. Hazırlanan dosyalar daha sonra bankaya gider ve gerekli istihbarat sonucu uygun görülen ortaklara Kooperatifi’nin kefaleti ile kredi verilir” dedi.

‘Beyanatlara itibar etmeyiniz’

Kurum hakkında hiç kimsenin ya da kurumun yorum yapma, bilgi verme hakkı olmadığını belirten kooperatif başkanı Mehmet Güler, “Nasıl Orhangazi Zeytin Kooperatifi çiftçi odaklı bir kooperatif ise, biz de esnaf odaklı bir kooperatifiz. Nasıl ki Ziraat Odası Başkanı Zeytin Kooperatifi ile ilgili bir açıklama yapamıyorsa Esnaf Sanatkarlar Odası da Esnaf Kefalet Kooperatifi hakkında açıklama yapamaz. Bu sebepten ortaklarımız, kooperatifimiz ile ilgili kooperatif yöneticileri haricinde verilen hiçbir beyanata itibar etmemelidir. Esnafa kredi vermek ve yine esnafa kefil olmak görevi sadece ve sadece Esnaf Kefalet Kooperatifi’nindir. Ortaklarımız, konu ile ilgili en ufak bir sıkıntıların da kooperatifimize başvurarak sorunlarını çözüme kavuşturulabilir” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.