Güler’den kredi taksidi ertelemesi müjdesi

  • Haberin Tarihi: 27 Mart 2020
  • Bu haber 3853 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Güler’den kredi taksidi ertelemesi müjdesi

Orhangazi Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler, coronavirüs nedeni ile alınan ekonomik tedbirlerde esnaf ve sanatkarın da unutulmadığını hatırlatarak, “1 Nisan-30 Haziran arasında vadesi dolan kredilerin taksitleri ertelendi, şimdi de bu zor günleri atlatmak için yine kooperatifimiz avantajları ile 25 bin liralık destek kredisini esnafımıza sunuyoruz” dedi.

‘Kooperatif olarak kayıtsız kalamazdık’

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler, tüm dünyayı ve Türkiye’yi de kıskacı altına alan coronavirüs sebebi ile birçok olumsuz etkileşim yaşandığını, bu olumsuzluklardan ekonominin ve dolayısıyla esnafın da çok ciddi yaralar aldığını belirtti. Mehmet Güler, “Her daim esnafın yanında olan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri bu duruma kayıtsız kalmadığını göstererek, coronavirüs salgını nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkârlarımızın kooperatifler kefaleti ile kullanmış oldukları kredilerin 2020 yılı Nisan Mayıs ve Haziran aylarına isabet eden taksitlerini 3 ay süreyle erteledi. Kooperatifimizin kefaleti ile 31 Mart 2020 ve öncesi tarihlerde kullandıkları kredilerin 1 Nisan ve 30 Haziran 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak olan taksitlerin faizsiz olarak ertelenmesi esnafımıza rahat bir nefes aldıracaktır” dedi.

‘Kooperatif avantajları ile 36 ay vadeli 25 bin lira’

Kooperatif olarak bu zor günleri ekonominin bel kemiği olan esnaf ve sanatları ayakta tutarak aşılabileceğinin farkında olduklarını belirten Mehmet Güler, “Ertelemenin yanında, virüs tedbiri kapsamında birçok işletmenin kapısına zorunlu şekilde kilit vurulmak durumunda kalındı. Bu zor günleri atlattığımızda, esnafımızın ilerisini düşünmemesi adına yine kooperatifimizin avantajları ile destek olunma kararı alındı. Bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkârlara, 25 bin lira limitli 36 aya kadar vadeli kredi imkanı kooperatifimiz kefaleti ile sağlanacak” dedi. 

‘Ertelemede önce istihdam garanti edilecek’

Kooperatif Başkanı Mehmet Güler, kredi taksitlerini erteleme öncesi esnaf sanatkarlardan alacakları taahhütnamede istihdamı garantileyeceklerini belirterek, “Ayrıca bu karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkarlardan erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacak. Bu taahütnamenin banka şubelerine gönderilmesi, coronavirüs sebebi ile risk teşkil ettiğinden, bu işlem kooperatifimiz çalışanlarınca sizin adınıza yapılacak” dedi.Konu ile ilgili olarak TESKOMB’a girişimlerinden dolayı teşekkür eden Mehmet Güler, “Coronavirüs tehdidi ülkemizde duyulduğu günden bu yana esnafın bu durumdan yara almaması için gecesini gündüzüne katarak çalışan Türkiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül ve Başkan Vekili Bahri Şarlı’ya esnafımız adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.