GÖNÜLLERİ FETHETTİLER

  • Haberin Tarihi: 29 Nisan 2019
  • Bu haber 2131 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GÖNÜLLERİ FETHETTİLER

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü öğrencileri Orhangazi’ye bağlı Gürle Mahallesindeki Gürleler Orhan Öcalgiray ilk ve Ortaokulu kütüphanesi için hazırladıkları “Bir kitap bir dünya” projesi kapsamında kütüphaneyi tepeden tırnağa yenilediler. Öğrenciler minik kardeşleri ile birlikte kütüphanede tadilat yapıp yeni kitaplar hediye etti.

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu, Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü öğrencileri “Bir kitap bir Dünya” isimli bir projeyi hayata geçirdiler. Proje kapsamında belirledikleri köy okulunun kütüphanesini yenileme kararı alan öğrenciler hafta sonu Orhangazi’ye bağlı Gürle Mahallesinde bulunan Gürleler Orhan Öcalgiray İlk ve Ortaokulundaydılar.

Kütüphane zenginleştirildi

Yalova Üniversitesi’nden bir grup öğrenci hafta sonu geldikleri Gürleler Orhan Öcalgiray İlk ve Ortaokulu’nda bulunan Kütüphane’ye yeni düzenleme yaptılar. Öğrenciler beraberinde getirdikleri onlarca kitabı da okuldaki minik öğrencilerle birlikte kütüphaneye yerleştirdiler. Üniversite öğrencileri ayrıca okulda kütüphaneye birlikte düzenleme yaptıkları öğrencilerle bilgi yarışması, duvar boyama ve yüz boyama çalışmalarını da birlikte yaptılar. Okul Müdürü Burhanettin Kocatürk üniversite öğrencilerine proje için kendi okullarını tercih etmelerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.