Genç girişimciler iftarda buluştu

  • Haberin Tarihi: 10 Haziran 2017
  • Bu haber 314 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Genç girişimciler iftarda buluştu

Burkay: ‘Bursa Hedeflerine Girişimcilerimizin Cesur Adımlarıyla Ulaşacak’

Bursa ve ilçelerindeki TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyeleri BTSO’nun ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında biraraya geldiler. Programa Orhangazi GGK Başkanı Öztürk ve GGK üyeleri de katıldı.

1 2 3

1 2 3

Bursa ekonomisine yeni girişimcileri kazandırma amacıyla BTSO çatısı altında önemli çalışmalara imza atan TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu, BTSO’nun Altıparmak Hizmet Binası’nda düzenlenen iftar organizasyonunda bir araya geldi. TOBB Bursa GGK Başkanı Kağan Yeşil’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Orhangazi GGK Başkanı Musa Öztürk ile Orhangazi GGK İcra Kurulu üyeleri Bilal Özdemir, Cüneyt Çokgüler, Özen Aydın, Mesut Kaya, Bora Esen ve Mustafa Hatırlı  da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, BTSO Başkan yardımcısı Cüneyt Şener’in de hazır bulunduğu programda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ihracatta atılım, istihdamda seferberlik ruhuyla başladıkları 2017 yılının ilk 5 ayında ülke ihracatının yüzde 10, Bursa’nın ihracatının ise yüzde 11,5 seviyesinde arttığını söyledi.  Başkan Burkay tarihin en büyük istihdam seferberliği kapsamında da Bursa iş dünyasının 50 bin kişiye yeni iş fırsatı sunduğunu dile getirdi.

 “BURSA HEDEFLERİNE GİRİŞİMCİSİYLE ULAŞACAK”

Bursa’nın ve Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ulaşması için yeni girişimcilerin oyunun içerisinde daha fazla yer alması gerektiğini söyleyen Başkan İbrahim Burkay, “BTSO olarak ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla yeni girişimcilerin kent ve ülke ekonomisine kazandırılması noktasında aktif bir rol üstlendik. Odamız öncülüğünde KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte düzenlediğimiz eğitimlerimizden 300’ü aşkın girişimci adayımızı faydalandırdık. Kayıtlı istihdamın teşviki ve istihdam oranına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz GEKAD projesi kapsamında da 7 grupta uygulamalı girişimcilik eğitimlerimizin startını verdik. Türkiye ekonomisinin başkenti Bursa, bugünlere risk alan girişimcisinin cesaretli adımlarıyla geldi. Yeni hedeflerine de aynı özgüven ve kararlılığı sergileyen girişimcisiyle ulaşacak” diye konuştu.

Bursa’daki girişimci sayısının her geçen gün artacağını dile getiren Başkan Burkay, BTSO Yönetimi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de genç girişimcilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

 BTSO’NUN PROJELERİ GENÇ GİRİŞİMCİLERE FIRSATLAR SUNUYOR

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, yürütmüş oldukları birçok projenin genç girişimcilere yeni tecrübeler kazandırdığını belirterek, “Genç girişimcilerimize yönelik birçok proje düzenliyoruz. Girişimcilerimizi bu projelerin içerisinde görmek ülke ekonomisinin geleceği adına bizlere umut veriyor. Özellikle Küresel Fuar Acentesi Projemiz, yurt dışındaki rakiplerinizi görme ve sektörlerinizdeki gelişmeleri takip etme açısından sizlere büyük fırsatlar sunuyor. Hepinizin bu projeden daha aktif olarak faydalanmasını arzu ediyoruz” dedi.

 CESUR GİRİŞİMCİ EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR

Göreve geldikleri günden itibaren, genç girişimcilerin iş hayatında daha aktif olmaları adına çalışmalar yürüttüklerini dile getiren TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, ülke ekonomisine doğrudan etki eden ve büyümesini sağlayan girişimciliğin cesaretlendirilmesi gerektiğini söyledi. Kağan Yeşil, “Girişimcilerimiz cesaretlendikçe ekonomiye olan katkısı da artıyor. Bu anlamda her zaman girişimcilerimizin yanında olan Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Burkay ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Odamızın öncülüğünde 2015 yılından bu yana 1000’i aşkın başvuru aldığımız ve 300’e yakın girişimcimizi iş dünyasına kazandırdığımız uygulamalı girişimcilik eğitimlerimize önümüzdeki süreçte de devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.