GENÇ GİRİŞİMCİ ÜRÜN GELİŞTİRME MERKEZİ KURDU

  • Haberin Tarihi: 31 Mart 2019
  • Bu haber 601 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GENÇ GİRİŞİMCİ ÜRÜN GELİŞTİRME MERKEZİ KURDU

Güneri Tasarım ve Makine’ye renkli açılış

Orhangazili genç girişimci Gürkan Güneri’nin KOSGEB desteği ile kurduğu, ürün geliştirme merkezi olarak hizmet verecek olan ‘Güneri Tasarım ve Makine’ törenle açıldı.

Orhangazili Gürkan Güneri tarafından kurulan Güneri Tasarım ve Makine için açılış töreni düzenlendi. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki işletmesinde ürün geliştirme hizmeti verecek olan Güneri’nin ilk ürünleri açılışa katılanlardan büyük beğeni topladı. Müşteri istekleri doğrultusunda özel makine, tasarım, prototip ürün tasarlama hizmeti veren Güneri’nin, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile kurduğu işyerinin açılışına Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, TSO Başkanı Erol Hatırlı, TSO Meclis Başkanı Murat Öztürk, Saadet Partili yöneticiler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de katıldı.

 

PORTATİF ÜRÜNLER BEĞENİLDİ

Güneri, açılış gününde davetlilere ilk ürünlerini de tanıttı. En çok ilgi çeken ürünler ise katlanabilir pazar arabası ve özellikle dağcılar için tasarlanan, avuç içinde kolaylıkla taşınabilir portatif mangal oldu.

 

HEDEF İHRACAT

Üretim tesislerinde standart üretilen makinaların haricinde özel imal edilmiş, sadece işe özel makinalara ihtiyaç duyulmasından yola çıktığını ifade eden Gürkan Güneri, ‘Bu makineler açma, kapama, taşıma ve kaldırma işleri başta olmak üzere, çeşitli otomasyon faaliyetleri esnasında tasarlanmış ve bu özelliklerde çalışma prensibine sahip makinelerdir. Bu alanlarda mevcut hizmet faaliyetlerini sürdüren firmalara tasarım desteği sunmak, sahip olduğum bilgi, tecrübe ve kapasitemin verdiği cesaretle kendi işimi kurup öncelikle ülkem ve milletim adına yararlı projeler tasarlamayı hedefliyorum’ dedi. Gelecek yıl fuarlara katılmayı planlayan Güneri, ardından da ihracat yapmayı hedeflediğini söyledi.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.