GENÇ BAYAN ÇİFTÇİLER

  • Haberin Tarihi: 11 Ocak 2019
  • Bu haber 309 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GENÇ BAYAN ÇİFTÇİLER

Genç Çiftçiler Projesi kapsamında Orhangazi’de 3 kişiye 102 adet küçükbaş hayvan teslim edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2016 yılından bu yana sürdürülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında Orhangazi’de Yeniköy, Çakırlı ve Üreğil’den projeye başvuruda bulunan 3 bayan çiftçiye 102 küçük baş hayvan hibe edildi. Koyunlar Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve İlçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul’ün de katıldığı bir programla hak sahiplerine teslim edildi.

Orhangazi’de Genç Çiftçiler Projesi kapsamında Küçükbaş hayvan projesine başvuruda bulunan Orhangazili 3 bayan çiftçiye Tarım Bakanlığı tarafından 102 adet küçükbaş hayvan teslim edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2016 yılından bu yana sürdürülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında Orhangazi’ye bağlı Yeniköy, Üreğil ve Çakırlı Mahallelerinde çiftçilik yapan Genç bayan çiftçiler koyunlarını düzenlenen program çerçevesinde teslim aldı.

32 koyun, 2 koç

Genç Çiftçi Projesi kapsamında Orhangazili Genç Bayan çiftçilere verilen koyunlar Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz ve İlçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul’ün katıldığı bir program çerçevesinde teslim edildi. İlçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul daha önce yine Genç çiftçi Projesi kapsamında Orhangazili bazı çiftçilere büyükbaş hayvan teslimi yaptıklarını da hatırlatarak, bu program kapsamında bugün 3 bayan genç çiftçimize hazırladıkları proje kapsamında toplam 32 koyun, 2’de koç olmak üzere toplamda 102 adet küçükbaş hayvanı teslim ediyoruz dedi. Orhangazi Belediyesi Kurban Pazarında Yeniköy’den Yeliz Beşeoğlu, Üreğil’den Yasemin Tulum ve Çakırlı Mahallesinden Nazande Kuş’a küçükbaş hayvanları teslim edildi.  

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.