GALA DEĞİL, YOK’LAR GECESİYDİ

  • Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2020
  • Bu haber 1564 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GALA DEĞİL, YOK’LAR GECESİYDİ

İyi Parti’den Altın Zeytin Gala gecesi eleştirisi

 

İyi Parti Orhangazi ilçe başkanı İsmail Kaya, geçtiğimiz Cuma günü yapılan Altın Zeytin Gala gecesi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Gecenin tam bir yok gecesi olduğunu belirten İsmail Kaya, Belediye başkanı yok, yardımcıları yok. Bizim sahip çıkmadığımıza başkası neden sahip çıksın diyerek geceye katılmayan kurum ve kişileri eleştirdi.

42 . Zeytin Festivalinin Gala Gecesi ve 5. Altın Zeytin Ödül töreninin Bursa Merinos AKKM’ de yapıldığını hatırlatan İsmail Kaya, Ulusal Altın Zeytin Ödülleri çok güzel bir isim, ilk baktığımızda motive edici. İsmi kadar değerli mi, protokole baktığımızda herkes için değil sanırım. Misafirler anons ediliyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı YOK, Vali bey YOK, Orhangazi Belediye Başkanı YOK, Orhangazi Belediye başkan yardımcıları YOK, İl Tarım Müdürü YOK, siyasi parti il başkanları YOK, Ticaret Odası Başkanı YOK YOK YOK YOK dedi.

Zeytin vekaleten temsil edilecek bir ürün değil

İsmail Kaya gece ile ilgili değerlendirme yaparken, onun vekili, bunun vekili Zeytin vekaleten temsil edilecek bir ürün değil beyler diye  konşuştu. Kaya, özellikle pandemi döneminde tarımsal üretimin ne kadar değerli olduğu bir kez daha ön plana çıkmışken ilçemiz bölgemiz ve ülkemiz için bu kadar değerli bir ürünü sahiplenmek noktasında bu kadar duyarsız olmanızı kınıyorum dedi. İsmail Kaya, açıklamasının devamında şunları söyledi; evet hepinizi, kendi il başkanım yurtdışında olduğunu bildiğim halde ayırt etmeksizin Bursa da yapılan bu önemli geceye teşrif etmeye tenezzül etmeyen tüm siyasi parti il başkanlarını, Büyükşehir Belediye Başkanını, Vali beyi, İl Tarım Müdürünü, Orhangazi Zeytin Festivalinde ” ben eğitimimi zeytin parasıyla yaptım , düğünümü zeytin parasıyla yaptım ” deyipte bu geceyi görmezden gelen Bursa Milletvekili  Zafer Işık şahsında tüm milletvekillerini hepinizi. En acısı da ev sahibi sayılan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve ekibinin duyarsızlığını kınıyorum. Geçtiğimiz dönem alacağından ötürü Orhangazi Belediyesinin kapısına kamyon dayayarak bilgisayar ve koltuklarını hacz etmek yoluyla ilçemizi ulusal kanallara reklam yapan bir işadamının Yalova’daki işyerinin açılışı için yanına ilçe başkanını, Belediye Başkan yardımcılarını alıp resmen belediye protokolü yapıp katılım sağlayan Sayın Bekir Aydın bu işadamına zeytin üreticisinden daha fazlamı vefa borcunuz var merak ediyorum. Bizim sahip çıkmadığımıza kim neden sahip çıksın.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.