ESNAFA COVİD-19 DENETİMİ

  • Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2020
  • Bu haber 477 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ESNAFA COVİD-19 DENETİMİ

 

İçişleri bakanlığı tarafından 22 Temmuz tarihi itibarı ile ülke genelinde Valilik ve Kaymakamlıkların koordinasyonunda başlattığı Covid-19 denetimleri Orhangazi’de Polis, zabıta ve ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı. Denetimlerde sosyal mesafe, maske ve hijyen konuları denetlendi.

İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde 22 Temmuz Çarşamba günü valilerin yönetimi ve koordinasyonunda “Kovid- 19 Tedbirleri Denetimi” yapılacağını açıklamıştı.Sürdürülen “kontrollü sosyal hayat” döneminde Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Orhangazi’de de sıkı denetimler yapıldı.

POLİS, ZABITA VE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ

İçişleri bakanlığı talimatı ile Orhangazi’de de denetimler yapıldı. Gün boyu süren denetimlerde Emniyet Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri esnafa yönelik sıkı denetimler yaptı. İlçe genelinde ve sokaklarda vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında incelemelerde bulunan görevliler, kurallara uymayan esnafa çeşitli cezai işlem uygularken, sokaklarda da vatandaşlar uyarıldı. Denetimlerde taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları gibi yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda denetimler yapıldı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.