ESNAF KARARLI

  • Haberin Tarihi: 11 Şubat 2020
  • Bu haber 523 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ESNAF KARARLI

Orhangazi’de Süpürgelik bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili kooperatif vasıtası ile Katılım Payı ve kayıtlar devam ediyor. Kooperatif yönetim kurulu başkanı Kadir Şimşek 274 esnaf için düşünülen yeni sanayi sitesi ile ilgili 28 şubat tarihine kadar kayıt alacaklarını belirterek, katılım payları ile arsa satın alma sürecini başlatacaklarını ifade etti.

Orhangazi’de 2004 yılında kurulan ancak 15 yıllık süreçte üzerinde hiçbir çalışma yapılmayan yeni sanayi sitesi ile ilgili olarak geçen ay başlatılan çalışmalar devam ediyor. 2004 yılında kurulan Orhangazi Toplu Esnaf İşyeri Yapı Kooperatifi, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında geçen ay esnaf ve kurumlar bir araya gelmiş, planlanan yeni sanayi sitesi için ön görüşmeler yapılmıştı.

Katılım payı kayıtları sürüyor

Toplu Esnaf İşyeri Kooperatifi Başkanı Kadir Şimşek, kayıtların devam ettiğini belirterek, yaptığımız istişareler sonucunda 28 Şubat tarihine kadar esnaf başına 10 bin TL katılım payı ile kayıtları alıyoruz. Bu süreci 28 şubat tarihine kadar sürdüreceğiz dedi. 274 esnaf kayı planladıklarını da ifade eden Kadir Şimşek şu anda yoğun bir ilgi mevcut. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz dedi.

Şehir içindeki sanayi esnafı yeni sanayiye taşınacak

İlk olarak 2004 yılında gündeme gelen konu ile ilgili olarak geçen ay toplantılar yapılmıştı. Yıllardır şehir merkezindeki sanayi esnafını farklı bir bölgeye taşınması ve düzenli bir sanayi sitesi yapılması planlanıyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.