Eski oyuncaklar ellerinde can bulup yine çocuklarla buluşuyor

  • Haberin Tarihi: 11 Kasım 2017
  • Bu haber 459 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eski oyuncaklar ellerinde can bulup yine çocuklarla buluşuyor

Orhangazi’de bir genç, eski, kırık ve dökük oyuncakları toplayıp onardıktan sonra okullardaki ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtıyor. Bir oyuncak projesi geliştiren genç adam bugüne kadar 300 adet eski ve kırık oyuncağı yeniden tamir edip yıkayıp temizledikten sonra güzel ambalajlarla çocuklara ulaştırdı.

Orhangazi’de yaşayan Muammer Kavazoğlu Orhangazi’de başlattığı bir kampanya ile eski ve kırık oyuncakları sahiplerinden toplayıp onarıp temizledikten sonra yeniden çocuklara ulaştırıyor.

ATMA, TAMİR OLSUN, ÇOCUKLARA UMUT OLSUN

Muammer Kavazoğlu, eylül ayında başlattığı bir kampanya ile eski ve kırık oyuncakları toplamaya başladı. Atma, tamir olsun, çocuklara umut olsun adı altında bir kampanya başlatan Muammer Kavazoğlu, eski ve kırık oyuncakları toplamaya başladı. Kendisine ait bir ofiste onarılabilecek olan oyuncakları onarıp yıkıyor ve temizliyor. Daha sonra oyuncakları özel ambalajlara koyarak okullarda tespit edilen ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyor.

300’DEN FAZLA OYUNCAK ONARDI

Muammer Kavazoğlu çöpe giden yada atılan çok sayıda oyuncak olduğunu belirterek, böyle bir proje geliştirmeyi planladım. Bunun için bir hazırlık yaptım. Kendi ofisim var. Ofisimde özel bir bölüm hazırlayıp burada topladığım oyuncakları onarmaya çalıştım. Bazı oyuncaklar onarım istiyor.

 Bazıları ise eksik malzemesi varsa onları temin edip oyuncakları kullanılabilir bir hale getiriyorum. Ardından da okul idareleri ile irtibata geçip ihtiyaç sahibi çocukları tespit edip sayıya göre her okula oyuncak bırakıyoruz dedi.

1 2 3

1 2 3

KAYMAKAMLIK VE MİLLİ EĞİTİM ONAYLI

Muammer Kavazoğlu Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden onaylı bir proje yürüttüğünü de belirterek, hiç bir şekilde para kabul etmiyorum. Para vermek isteyen olursa vereceği para ile oyuncak almasını tavsiye ediyorum. Yada oyuncakları onarımda kullandığım bazı malzemeler var. Bunları almasını tavsiye ediyorum dedi. Kavazoğlu kampanyayı genişletmeyi de planladığını belirterek, bu uğraş beni rahatlatıyor mutlu ediyor. Bu sayede hem oyuncakların çöpe gitmesini engellemiş oluyorum hem de ihtiyaç sahibi çocuklara oyuncak ulaştırmış oluyorum dedi. Genç adam, 125.yıl ana okulu ve başka ana okullarından oyuncak toplama kampanyası yaparak kendisine oyuncak ulaştırıldığını da belirterek, şu ana kadar bir çok okulun ana sınıflarına 300’ün üzerinde oyuncak ulaştırdık. Evinde eski kırılmış yada atılacak oyuncağı olanların bu malzemeleri bizlere ulaştırmasını bekliyorum dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.