ERHANŞEN PIRLANTA DUALARLA AÇILDI

  • Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2019
  • Bu haber 965 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ERHANŞEN PIRLANTA DUALARLA AÇILDI

Orhangazi’de ilk defa pırlanta mağazası açıldı

Bursa ve Yalova bölgesinde sadece pırlanta satışı yapan dördüncü mücevher mağazası Orhangazi’ye açıldı. İstanbul’da 33 yıl mücevher sektöründe hizmet veren ve geçtiğimiz yıl memleketi Orhangazi’ye dönerek pırlanta atölyesi kuran mücevher ustası Erhan Şen’in, ‘Erhanşen’ markasıyla hazırladığı takılarını sattığı mağazası dualarla açıldı.

Mücevherat sektöründe 33 yıllık tecrübeye sahip olan Erhan Şen, geçtiğimiz yıl açıldığı atölyesinde hazırladığı takıları Türkiye’nin dört bir yanına Orhangazi’den göndermeye başlamıştı. Erhan Şen, adını verdiği markasıyla tescillediği mücevher takılar için Mustafa Kemalpaşa Caddesi’nde mağaza kurdu.

Erhanşen Pırlanta adını taşıyan mağazanın açılış töreni ise dün yapıldı.

İş ve siyaset camiasından isimlerin katıldığı açılışta kurdele dualarla kesildi.

TALEBE GÖRE PIRLANTA

İstanbul’da 22 yıl pırlanta ustalığı yaptıktan sonra Orhangazi’ye dönen Erhan Şen’in mağazası, Bursa ve Yalova bölgesinde sadece pırlanta satışı yapan nadir mağazalardan birisi oldu. Bu alanda bölgede sadece 3 mağazanın bulunduğunu ifade eden Şen, dördüncü mağazanın Orhangazi’ye açıldığını söyledi. Şen, Erhanşen Pırlanta’da müşterilerin talebine göre takılar yapıldığını, Orhangazi’nin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine de buradan gönderildiğini söyledi.

 

PIRLANTANIN DEĞERİ KAYBOLMAYACAK 

Siparişe göre, yüzük, kolye, küpe ve düğün setleri yaptığını belirten Şen, pırlantanın takıya dönüşmesini sağlayan, mıhlama, sadekar ve cilacı ustalığını tek başına yapıyor.Erhan Şen’in en dikkat çekici açıklaması ise pırlantanın aslında bilindiği kadar pahalı olmadığı oldu. Pırlanta fiyatının üretimden sonraki safhalarda yükseldiğini belirten Şen, ‘Burada üretimden direkt satışlar yapıyoruz. Müşterilerimiz istedikleri pırlanta takıyı piyasanın çok altında alabiliyor. Böylece satmak istediğinde de aşırı değer kayıpları yaşamıyor.’ diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.