ENFLASYON İLE TOPYEKÜN MÜCADELE

  • Haberin Tarihi: 19 Ekim 2018
  • Bu haber 269 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ENFLASYON İLE TOPYEKÜN MÜCADELE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bakanlık ile birlikte başlattığı Enflasyonla Topyekün Mücadele Kapsamında Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Hatırlı ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri Orhangazi TSO binasında bir araya gelerek Orhangazi’de Enflasyon ile Topyekün Mücadele kampanyası başlattı.

Orhangazi, Enflasyon ile Topyekün Mücadele kampanyasına dahil oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan Enflasyon ile Mücadele kampanyası kapsamında Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi TSO Yönetim Kurulu başkanı Erol Hatırlı ve çok sayıda bürokrat, Sivil Toplum Örgüt Temsilcisi ve Meslek Örgütleri temsilcilerinin katıldığı Orhangazi TSO’daki basın toplantısında enflasyon ile mücadele programı basın açıklamasını OTSO Başkanı Erol Hatırlı okudu.

KAMPANYAYI DESTEKLİYOR VE ÖNEMSİYORUZ

Basın toplantısında, ortak basın açıklamasını yapan Orhangazi TSO Yönetim Kurulu başkanı Erol Hatırlı, Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz dedi. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir diye devam eden Erol Hatırlı şunları söyledi; Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Orhangazi olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.

Basınımızın değerli temsilcileri enflasyon ile top yükün mücadelemize destek için bizleri yalnız bırakmayan ilçe kaymakamı Sayın Dr.  Yalçın yılmaz ve ilçe belediye başkanımız Sayın Neşet Çağlayan’ a toplantımıza katıldıklarından dolayı şahsım ve Orhangazi Ticaret Sanayi Odası adına kendilerine teşekkür ederim.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.