Enes yardımlarınızı bekliyor

  • Haberin Tarihi: 7 Ekim 2019
  • Bu haber 1330 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Enes yardımlarınızı bekliyor

Yaklaşık 2 ay önce akut lenfoblastik lösemi teşhisi konulan 14 yaşındaki Orhangazili Enes İpek için Orhangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Enes’in ancak Almanya’da yapılabilen MDR araştırması, yurtdışından gelen ilaçları ve evinin steril hale getirilebilmesi yardımseverlerin katkısı ile sağlanabilecek.

Orhangazili Ramazan İpek’in 14 yaşındaki oğlu Enes’e 1 ay önce akut lenfoblastik lösemi teşhisi konuldu.  Tedavisine Bursa Yüksek İhtisas  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam edilen Enes için gerekli olan ilaçlar Türkiye’de şuan bulunmadığı için arayışa giren baba İpek, ilaçları Azerbaycan/Bakü ‘ye giderek temin etti.  Soğuk zincirlerle taşınması ve sıcaklık dengesi kaybedildiği anda kullanılamaz hale gelen ilaçlardan ilk etapta 12 tane satınalan ve hastaneye temin eden İpek, bu defa da başka bir sorunla karşılaştı.

 

ALMANYA’YA GİTMESİ GEREKİYOR

Doktorları Enes’in tedavisi için MDR araştırması yapılması gerektiğini söyledi. Türkiye’de yapılamayan araştırma için Almanya Heidelberg Ruprect Karls üniversitesine tetkik gönderileceği belirtildi. 3.500 Euro (22 bin 500 lira) değerindeki tetkiklerin yapılabilmesi ve tedavi için gerekli olan ilacın tedavinin gidişatına göre aylık 30 adete çıkabileceği, hastanın tedavisinden sonra da steril ve bir ev ortamına ihtiyaç duyduğu, çamaşırlarının dışarıda kurutulmaması ve ev pencerelerinin açılmaması gerektiği bu nedenle klima çamaşır kurutma makinesi gibi eşyalara ihtiyaç duyulan Enes için maddi imkanlar yetersiz kalınca baba İpek Orhangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurdu.

 

İPEK AİLESİ YARDIM BEKLİYOR

Orhangazi’de bir sanayi kuruluşunda işçi olarak çalışan baba Ramazan İpek’in rapor süresinin oğlu ve eşinin tedavisi nedeniyle dolduğu bildirildi. Yıllık izinleri de dolduğu için herhangi bir gelire sahip olmayan baba İpek’in başvurusunu inceleyen Vakıf, Enes için yardım kampanyası başlatıldı. Enes’in yurtdışı tetkikleri, yurtdışından getirilen ilaçları ve evinin steril hale getirilebilmesi için hayırseverlerin desteğine ihtiyaç duyuluyor. Şartlı bağış yapacak gönüllülerin hastanın isim-soyisim belirtmek koşulu ile Vakıfbank Orhangazi Şubesindeki Orhangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın  TR31 0001 5001 5800 7289 8632 76 Açıklama : ENES İPEK İÇİN BAĞIŞ

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.