“Emek Orhangazi için feda edilemezmiydi”

  • Haberin Tarihi: 14 Mart 2019
  • Bu haber 150 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Emek Orhangazi için feda edilemezmiydi”

İyi Parti adayı İsmail Yılmaz’dan flaş açıklamalar

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı İsmail Yılmaz önceki gece Fenerbahçeliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve dernek üyeleri tarafından coşku ile karşılanan İsmail Yılmaz burada yaptığı konuşmada, “Keşke siyasi konuşmalarımıza eleştiriyle değil, projelerinizi anlatarak başlasaydık. Ama bizim öncelik verdiğimiz ilk proje Orhangazi Belediyesi’nin itibarının sağlanması ve belediyeden alacaklı mağdurların borcunu ödemesi olacak. Hesaplaşmadan helalleşmek olmayacak” dedi.

PROJEDEN ÖNCE İTİBAR YENİDEN SAĞLANMALI

Size boş vaatler ile değil, gerçekler ile yaklaşarak yönetimi ele alacağız. Buradan boş keseden sallamak kolay, bunu yaparım şunu yaparım diye insanların aklını karıştırmak mümkün. Ama bu belediyede 80 bin Orhangazilinin hakkı var. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var. Biz bunları gözetmeden, boş vaatler, lüks ile bu belediyeyi yönetime taraftarı değiliz. Örneğin belediyede 4 belediye başkan yardımcısı var, şoförü var, sekreteri var. Bu tarz israfların önüne geçeceğiz. Önce alacaklıları mağdur etmeyerek belediyemizi bu bataktan kurtarıp itibarını kazandıracağız. Projelerimiz çok ve tüm bu projeleri hayata geçirmeye talibim. Ama önce itibar yeniden sağlanmalı. Hizmet gelecek, bunun için iktidar olmaya gerek yok. İyi Parti milletvekillerimiz, CHP milletvekillerimiz ve Başkan Bozbey’in de desteği ile Orhangazi eski itibarına kavuşacak.

ORHANGAZİ’NİN PARASI RANT UĞRUNA HEBA EDİLMİŞTİR

Orhangazi’deki yolların darlığından ve yayaların kaldırımlardan geçerken zorlanmasından yakınan bir dernek mensubuna cevap veren Yılmaz, yolların böyle olmasının sebebi yine belediyenin bir parke firmasına sağlamış olduğu ayrıcalıktan kaynaklanmaktadır. Parke taşı üreticisinin menfaatini Orhangazi menfaatinin önüne geçirmesinden kaynaklanmaktadır. Birçok köyümüzde kenarlarda yığılı, atıl durumda parke taşları görürsünüz. Bu adamlar bir yıl önce firmalarını kapatmışlar ve kapatmadan önce parke taşların her yere yığmışlardır. Sonuç olarak Orhangazi’nin parası yine rant uğruna heba edilmiştir. kaldırımdan halk gerektiği gibi yararlanamamaktadır. Çünkü kaldırım işgallerinin önüne yine siyasi çıkar için geçilememektedir. Biz yapacağımız uygulamalar ile hem ilçe esnafının hem de kldırımlrı kullanan vatandaşlarımızın sorununa köklü çözümler getireceğiz.  

 

ORHANGAZİ’Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

‘Belediye başkanına ulaşabilecek miyiz?’ sorusuna yanıt veren İsmail Yılmaz, bir Belediye Başkanı itibarını kaybettiyse, toplum içine çıkacak yüzü kalmadıysa halkı ile yüzleşmek istemez. İşte bunun için önce itibar diyoruz. Bu itibarda Orhangazi bütçesinden ekstra, fuzuli harcamaları ile değil, gerçek anlamda tasarruflu ve halkın menfaatlerine yönelik harcamalar ile kazanabiliriz. Ben her zaman Halkımın içerisindeydim. Bundan sonra da yine böyle olmaya devam edeceğim. Bana bu görevi verdiğiniz takdirde yine sizlerden biri olarak sorunları ve çözümleri birlikte paylaşarak Orhangazi yöneteceğiz.

 

BİZİM KILICIN HER İKİ YANI DA KESER

Belediyede 1000 kişinin çalıştığı, 150 kişilerinde belediyeye gelmeden maaş aldığı yönünde duyumlar var. Mevcut Belediye Başkanı Gücü bu şekilde yanına çekmeye çalışmış. Sonunda da vaatlerinin sözlerinin altında ezilmiştir. Biz yanımıza duranlara bir şey vaat etmiyoruz. Belediye Orhangazi halkının bize emaneti. Tüm bu arkadaşlarım da bunun bilincinde ve gönüllülük esası ile tamamıyla Orhangazi menfaatleri doğrultusunda yanımızdalar. Bu yüzdendir ki, bizim kılıcımızın her iki tarafıda keser. Orhangazililerin için rahat olsun. Çalışanlar konusuna gelince; bu insanlar bu işlere yerleşmiş, işim var diye borçlanmış. ‘Hadi sen çık’ diyemezsin ki. Sözleşmesi bitmeye yakın kendilerine belediye dışında iş konusunda yeni imkanlar sağlayacağız. 150 adet çalışmadan maaş alan vatandaşımızın olduğu söyleniyor. Diğer tarafta da Büyükşehir’e geçirildiğinde Orhangazi Belediyesi bünyesinde geçen 150 araç var, kaderine terk edilmiş. Oradan buradan araç kiralayacağımıza, bütçeye külfet olacağımıza, bu vatandaşları bunların başına geçirir; hem onları işsiz bırakmamış, hem araçları atıldığından kurtarmış, hem de belediyeyi tasarrufa geçirmiş oluruz.

 

RANT UĞRUNA ORHANGAZİSPOR’UN SONU HAZIRLANDI

‘Orhangazi Gençlerbirliği ile Orhangazi sporu birleştirecek misiniz?’ sorusuna da cevap veren Yılmaz, her iki takımda da oynadım. Futbolun içinden gelen biriyim. Mevcut belediye başkanın da kendisini öyle lanse etti ama ne yaptı? Orhangazispor yönetimine Ak Parti yönetimine giremeyen, meclis üyesi olamayanlara teslim etti. Oradan gelecek rantı da düşünerek, bu kulübün sonunu hazırladı. İsmail Tartar döneminde Recep Alemdar başkandı. Siyasi bir ayrım yapmadan kulübün yararına adımlar atıldı ve 2. Lige çıkmaya yaklaşıldı. Orhangazispor, Orhangazi’nin ismini duyuran güzide bir kulüp iken, siyasi ranta heba edilmiş ve hak etmediği bir düşüş yaşamıştır. Birleşme konusunda rahmetli Ahmet Baysal çok çaba sarf etmişti. Bu kararı yine Orhangazi futbolseverleri ile masaya yatırıp neticeye bağlayacağız. Ama önce kulübün başından futboldan bir haber yöneticileri kaldırıp, bu işe emek vermiş tecrübeli yöneticileri getireceğiz. Amatör kulüplerimiz güçlendirmek için kaynak yaratacağız. Belediyecilik yasasında amatör kulüplere destek var, ama bu kulüp değil, şahsi menfaatleri kullanılırsa olacağı budur. Tam destek ile Orhangazi’nin adını futbolda yine altın harflerle yazacağız.

 

HANGİ VASIFLA ELEŞTİRİ YAPACAKTIM?

‘Ak Parti’den ayrıldıktan sonra neden bu sürece kadar eleştirdi bulunmadınız?’ sorusuna yanıt veren Yılmaz, 2013’ün 11. ayında partiden ayrıldım. Seçimlere bir ay kala beraber olmamızı istediler. Belki bir şey değişir umuduyla Orhangazi için vaat ettiklerini yaparlar diye yanlarında göründüm. Sırf koltuk derdinde olduğumu düşünmesinler diye aktif hiçbir görev istemedim. Seçimden sonra 3.5 milyon kredi hemen ardından 1.5 milyon kredi çektiler. Sonra grup toplantısında Bekir Aydın borçların kapanması için zeytinliklerin satılmasına yönelik önerge verdi. Mevcut başkan ‘10 trilyon borç için zeytinlik satılmaz’ dedi. 1 ay sonra zeytinlikler satıldı. Benim için o partiden ayrılış günüm o gündür. 2013’ün 11 ayından sonra beni orada gören olmamıştır. Eleştiri yapmadığına gelince, benim onlardan ayrıldıktan sonra bu sürece kadar bir siyasi kimliğim yoktu. Hangi vasıfla eleştiri yapacaktım. Siyasi kimliğim yokken eleştirmek bana düşmez. Siyasi parti başkanları eleştirseydi, muhalif meclis üyesi şimdiki başkan adayı Çetin Çoklar eleştirseydi. 5 seneden beri eleştirmiyor, şimdi çıkmış ‘borç ne kadar?’ diye soruyor. 5 yıl boyunca meclis öncesi eline geçen bütçelerden, satış kararlarından haberin olmadı mı? Bunlara 5 yıl boyunca 1 kez itiraz ettin mi? İsmail Yılmaz’a ne vuruyorlar? Çaldı, çırptı, faturası var, ihalesi var, paravan şirketi var diye biliyorlar mı? Siyasi hayatı boyunca belediyeyi rant kapısı değil hizmet kapısı olarak görmüşümdür. Olduğum koltuktan güç almamışım, güç vermişimdir.

 

EMEK, ORHANGAZİ İÇİN HEBA EDİLMEYE DEĞMEZ MİYDİ?

Çetin kardeşime CHP görev vermiş, sahalara sürmüş, çalışmasına izin vermiştir. Bu emeği asla inkar görmez. Milletvekilimiz Tatlıoğlu’da ilçe teşkilatımıza geldi ve adayımız sensin dedi. Ama bir ittifak süreci vardı. Bu süreç için bekledik. Teşkilatımız ile birlikte sadece rutin çalışmalarımızı sürdürdük. Bu tavrımızı görüp, İsmail Yılmaz çekildi, Çetin Çoklar’ın yardımcısı olarak görev almayı kabul etti diyerek lanse etmeye çalıştılar. Biz ise süreci bekledik siyaseti germek istemedik. 2 ay çalıştı, emek verdi doğrudur. Kendisine bir tek soru, bu emek Orhangazi için heba edilmeye değmez miydi? Güçler birleşseydi Orhangazi’de umut katlanarak artmaz mıydı?

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.