Ekmek zammı iptal

  • Haberin Tarihi: 7 Ekim 2018
  • Bu haber 298 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ekmek zammı iptal

Bursalıların merakla beklediği ekmek zammı fiyatına Valilik’ten açıklama geldi. Valilik daha önce Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odasıo’nın aldığı karar ile 1,25 olan ekmek fiyatının 1,50’ye yükseltilmesi ile ilgili kararını iptal etti. İptal kararı Orhangazi’yi de kapsıyor.

Bursa Valiliği geçtiğimiz günlerde ekmeğe uygulanan zammı iptal etti. Bursa Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ‘nin, 03.09.2018 tarihli ve 7 sayılı toplantısında 1,50 TL olarak belirlenen 250 gram ekmek fiyatı; 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62 inci maddesi gereğince, Bursa Valiliği ile Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcileri arasında yapılan toplantı neticesinde, 05.10.2018 tarihinden geçerli olmak üzere iptal edilmiş ve 250 gram ekmek fiyatının önceki fiyatı olan 1,25 TL üzerinden satışının devamına karar verilmiştir.”

İptal kararı Orhangazi’yi de kapsıyor

Bursa valiliğinin geçtiğimiz Cuma günü fırıncılar ve esnaf odaları birliği temsilcileri ile yaptığı toplantı sonrasında yapılan zam iptali kararı Orhangazi’de de geçerli olacak. Daha önce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliğinin 250 gram ekmeğin fiyatını 1,50 TL olarak belirlemesinin ardından Valiliğin bu kararı sonrasında ekmek 1,25’den satışa devam edecek.

Bakkal ve marketlere iskonto yüzde 15

Öte yandan geçtiğimiz günlerde yayınlanan resmi gazete kararnamesine göre ise fırıncılar artık bakkal ve marketlere yüzde 15 iskonto ile ekmek verecekler.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.