DP İLE YOLA DEVAM

  • Haberin Tarihi: 2 Şubat 2019
  • Bu haber 392 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DP İLE YOLA DEVAM

* DP Genel Başkanı devrede

CHP’den istifa eden Çetin Çoklar ve ekibinin 31 Mart Yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den Belediye başkan adayı olması için görüşmelerde sona gelindiği belirlendi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da devreye girdiği görüşmelerde son pürüzlerin halledilmeye çalışıldığı belirlenirken, Çoklar’ın DP’den adaylığı ile ilgili son durumun bir iki gün içinde netleşeceği konuşuluyor.

CHP ve İyi Parti arasındaki ittifak görüşmelerinin neticelenmesinden sonra Millet İttifakı’nın adayının İsmail Yılmaz olarak belirlenmesi ve ardından CHP’nin Orhangazi adayı Çetin Çoklar’ı geri çekmesinin ardından partisinden istifa eden Çetin Çoklar’ın seçimlere Demokrat Parti çatısı altında seçimlere girmesi kesinleşti.

Genel Başkan devrede

Çetin Çoklar ve CHP ilçe yönetiminin partilerinden istifa etmesinin ardından DP yöneticilerinin devreye girmesi ile görüşmelerin başladığı Demokrat Parti’de Çetin Çoklar’ın adaylığının büyük ölçüde onaylandığı belirlendi. Öte yandan Demokrat Parti genel Başkanı ve Milletvekili Gültekin Uysal’ın da Çetin Çoklar’ın adaylığına onay verdiği, görüşmelerin de bir an önce neticelenmesini istediği kaydedildi.

Son pürüzler görüşülüyor

Çetin Çoklar ve ekibinin Demokrat Parti çatısı altında seçime girmesi kesinleşirken, DP ile Çetin Çoklar kanadı arasında yapılan görüşmelerde sona gelindiği küçük pürüzlerin giderilmeye çalışıldığı kaydedildi. Görüşmelerin tamamlanmasından sonra konunun bir kaç gün içinde ise kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.