Döktaş’ta tarihi gün 14 aralık

  • Haberin Tarihi: 10 Aralık 2017
  • Bu haber 607 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Döktaş’ta tarihi gün 14 aralık

Döktaş Dökümcülük olacak

Orhangazi’nin en büyük sanayi kuruluşlarından birisi olan ve 11 yıldır Finlandiyalı Componenta firmasında bulunan fabrikada 14 Aralık tarihinde yapılacak 45. Olağan Genel Kurul toplantısında şirketin ismi yapılacak tüzük değişikliği ile Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. olarak değiştirilecek.

Orhangazi’de 2006 yılının sonlarında Koç Holding tarafından Finlandiyalı Componenta’ya satışı yapılan Componenta Dökümcülük’te son dönemde yaşanan mali krizler ve Componenta’nın satış kararı sonrasında isim değişikliğinin yaşandığı fabrikada 14 Aralık 2017 tarihi tarihi gün olarak belirlendi.

DÖKTAŞ DÖKÜMCÜLÜK OLACAK

Döktaş Metal’in kurulması ve firma sahibinin el değiştirmesinin ardından firma 14 Aralıkta yapacağı Olağan Genel Kurul’da tüzük değişikliği ile isim değişikliği resmileşmiş olacak. Buna göre halen ismi Componenta Dökümcülük olan fabrikada 14 Aralık tarihinde yapılacak Genel Kurulda Tüzüğün ikinci maddesindeki isim değişikliği onaylanacak. Buna göre tüzük değişikliğinin onaylanması ile birlikte firmanın ismi Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi AŞ olarak değiştirilmiş olacak. Genel kurulda ayrıca tüzüğün 6. maddesinde yer alan Kayıtlı ve Çıkarılmış Sermaye başlığında da değişikliğe giderilecek.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.