DEVA PARTİSİ YETKİSİ İSMAİL YILMAZ’DA

  • Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2020
  • Bu haber 1294 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DEVA PARTİSİ YETKİSİ İSMAİL YILMAZ’DA

 

Ak Parti’den geçen yıl istifa eden Ali Babacan bu yıl Deva Partisi’ni kurmuştu. Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına başlayan Deva Partisi’nde Bursa İl Başkanlığı için Şakir Çalışkan’ın yetkilendirildiği belirlenirken, Orhangazi ilçe başkanlığı için ise Orhangazi’de İsmail Yılmaz’a açık teklif yapıldığı öğrenildi. İsmail Yılmaz’ın ise teklifi değerlendirmeye aldığı ve önümüzdeki günlerde konudaki kararını vereceği belirlendi.

Ali Babacan’ın liderliğinde kurulan Deva Partisi’nde Türkiye genelinde teşkilatlanmalara başlandı. Deva Partisi Genel Merkez yönetiminin Bursa il başkanlığı için yetkilendirdiği ekip Orhangazi ilçe başkanlığı için İsmail Yılmaz ile temasa geçti.

İsmail Yılmaz’a teklif yapıldı

Deva Partisi il yöneticilerinin Orhangazi’de İsmail Yılmaz ile temasa geçerek ilçe başkanlığı teklifinde bulunduğu belirlendi. İsmail Yılmaz’ın teklife net bir yanıt vermediği ve süre istediği ise gelen bilgiler arasında.

İki ayrı teklif var

Deva Partisi il başkanlığının yetkilendirildiği Şakir Çalışkan’ın İsmail Yılmaz ile 1 Haziran tarihinde bir görüşme yaptığı ve iki ayrı teklif sunduğu öğrenildi. Buna göre İsmail Yılmaz’a ilçe başkanlığı teklif edildiği ve kendi yönetimini kurup çalışmalara başlaması istendi. İkinci teklif ise İsmail Yılmaz’ın Deva Partisi Bursa İl yönetimine girerek Orhangazi’deki ilçe başkanlığı ve ilçe yönetimi sürecini yürütmesi istendi. İsmail Yılmaz’ın her iki teklifi de düşünmek için süre istediği ve bu konudaki kararını da önümüzdeki günlerde vereceği kaydedildi. İsmail Yılmaz, Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde İyi Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın belediye başkan adayı olmuş ve seçimlerden ikinci olarak ayrılmıştı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.