DERE ISLAHI ÖDENEK BEKLİYOR

  • Haberin Tarihi: 9 Temmuz 2020
  • Bu haber 452 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DERE ISLAHI ÖDENEK BEKLİYOR

 

Orhangazi’de 2017 yılında Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından Nadır Deresi’nde başlatılan ıslah çalışmalarında ilk 800 metrelik bölüm tamamlanmıştı. Dere yatağından Orkent Köprüsüne kadar olan bölümdeki ıslah çalışmasına ise yeniden başlandı. Projenin devamı için ise DSİ’den ödenek bekleniyor.

Orhangazi’de önceki dönemde yapımına başlanan Nadır Deresi Islah projesi, ödeneğin tamamlanmasından dolayı beklemeye alındı. Siteler bölgesindeki Orkent köprüsünden başlayıp Nadır bölgesine doğru yürütülen dere ıslah çalışmalarında bugüne kadar toplamda 800 metrelik bölümde çalışma tamamlanmıştı. Orkent köprüsü bölgesinden iki kola ayrılan derenin sağ tarafında kalan bölümde çalışma bitmişti. Derenin sol tarafındaki kanalda ise çalışmalar Santral Yolu üzerindeki köprüye kadar yapılmıştı.

Orkent köprüsüne birleştiriliyor

Nadır Deresi ıslah çalışmaları kapsamında projeyi yürüten yüklenici firma dün itibarı ile Orkent köprüsü bitişiğinde kalan kısa mesafede de beton çalışmasına başladı. Harfiyat çalışması yapılan yaklaşık 20 metrelik bölümde beton çalışması köprüye kadar birleştirilecek.

Köprü genişletilecek

Proje kapsamında ise Orkent köprüsünün genişletme çalışması planlanıyor. Ekipler yoğun kullanılan Orkent köprüsündeki genişletme çalışmasına da başlayacak.

Proje ödenek bekliyor

Öte yandan projenin devamı için ise DSİ’den yeni ödenek bekleniyor. Ödeneğin durmasından dolayı çalışmalara ara verilirken, yatırım programında yeni ödenek ile birlikte Nadır Deresi ıslah çalışması yapılacak.

AK Parti konuyu DSİ bölge müdürü ile görüştü

Geçtiğimiz günlerde DSİ Bölge Müdürlüğü görevine yeni atanan Yüksel Tazegül’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirmişti. Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, Orhangazi’de devam eden kanal projesi ile ilgili DSİ bölge müdürüne bilgi vererek, projenin tamamlanması için gerekli adımların atılması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.