DEMOKRASİ ZAFERİ 4 YAŞINDA

  • Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2020
  • Bu haber 237 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DEMOKRASİ ZAFERİ 4 YAŞINDA

 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belirlendi

 

 

Orhangazi Kaymakamlığı başkanlığında organize edilen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri ilçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz tarafından açıklandı. Anma programı, bir gün öncesinde şehrin Türk Bayrakları ile süslenmesi ile başlayacak.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı Kaymakamlık konferans salonunda yapılan toplantıda açıklandı. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz başkanlığındaki toplantıda, Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Korkmaz, protokol üyeleri de hazır bulundu.Korona virüsü tedbirleri kapsamında düzenlenecek olan 15 Temmuz anma programının; Orhangazi’de 15 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00’de İlçe Şehitliğinde kabir ziyaret edilip Kuran-ı Kerim okunup dua edilmesi ile başlayacağı bildirildi. Öğle namazından sonra ise Gazi Orhanbey Camii’nde Kuran-ı Kerim tilaveti ve Mevlit programı yapılacak. Saat 14.00’de Güncel Gazetesi sorumlu yazı işleri müdürü Muharrem Değirmen tarafından hazırlanan “Önce Vatan Dediler” Orhangazili Şehitlerimiz Kitabının tanıtım ve sunumu Öğretmenevi’nde yapılacak. Gündüz programı Şehit aileleri derneği ziyareti ve şehit aileleri ziyareti ile sona erecek.  

DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULACAK

15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanılan olayları ve o gece can veren şehitleri unutmamak adına Türkiye’nin dört bir yerinde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde meydanlarda demokrasi nöbetleri tutulacak. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’u bağlayan gecede tutulacak nöbette camilerden sela ve Kuran-ı Kerim okunacak.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.