DAYAN CEREN

  • Haberin Tarihi: 22 Ekim 2018
  • Bu haber 541 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DAYAN CEREN

Orhangazili Erkan ve Gülcan Yapıcı çiftinin 3 yaşındaki kızları Ceren yemek yerken aniden fenalaştı. Kalbi duran Ceren, Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorlar Ceren’i hayata döndürmek için mücadele etti.  Bir saat içinde iki kez kalbi duran Ceren, Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

Orhangazili Yapıcı ailesinin 3 yaşındaki kızları Ceren, 1 saat içinde iki kez duran kalbi doktorların yoğun çabasıyla çalıştırıldı. Erkan ve Gülcan Yapıcı’nın 2 çocuğundan küçüğü olan Ceren, fiziki rahatsızlığı nedeniyle doğumdan beri tedavi görüyordu. Önceki günde İstanbul’daki doktor kontrolünden dönmüştü Ceren.

ANİDEN KALBİ DURDU

Olay saat 16:00 sıralarında Yapıcı ailesinin Tekke mahallesindeki evlerinde meydana geldi. 3 yaşındaki Ceren yemek yerken aniden ağzından köpükler gelmeye başladı. Ailesinin yardım çağrısı üzerine eve 112 acil servis ekibi sevk edildi. Sağlık ekibi geldiğinde küçük Ceren’in kalbinin durduğu belirlendi. Acil servis ekibi ilk müdahaleyi evde yaptığı Ceren’i hemen Orhangazi Devlet Hastanesi acil servisine getirdi.

BİR SAATTE İKİ KEZ HAYATA DÖNDÜ

Acil serviste durumu ağır olan hastalara müdahale edilen kırmızı odaya alınan Ceren’in hayata dönmesi için mücadele başladı. Ceren’in yaşam savaşına o an hastanede olan çocuk doktoru da destek oldu. Doktorların yoğun çabası sonrası Ceren’in kalbi yaklaşık yarım saat sonra yeniden çalıştırıldı. Bu sırada Bursa Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesi’nde Ceren’in sevki için yer ayarlandı. Doktorlar zamanla yarışırken Ceren’in kalbi yeniden durdu. Ailesi hastane önünde gözyaşları ile Ceren’den haber beklerken doktorlar yeniden kalp masajına başladı. Kısa bir süre sonra yeniden hayata döndürülen Ceren, hazır bekletilen ambulansla Bursa’ya sevk edildi.

YOĞUN BAKIMDA TUTULUYOR

CHP’nin merhum ilçe başkanı Şaban Yapıcı’nın torunu, Orhangazi’nin tanınmış gençlerinden Öcal Şahin’in yeğeni olan Ceren, fiziki engelleri olduğu için sağlık problemleri yaşıyor. Ceren, ağabeyi Egemen’in ikiz kardeşini doğumdan sonra kaybeden Yapıcı ailesinin ikinci çocuğu. Tedavisi için büyük mücadele veren ailesini şoka uğratan olaydan sonra Şevket Yılmaz Hastanesi’ne kaldırılan Ceren, burada yoğun bakıma alındı. Ailesi ve sevenleri Ceren’in yaşam mücadelesini kazanması için dua ediyor.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.