Çocuk istismarını kadınlar durduracak

  • Haberin Tarihi: 1 Mart 2018
  • Bu haber 192 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çocuk istismarını kadınlar durduracak

CHP Orhangazi İlçe yönetimi ve Kadın Kolları üyeleri Çocuk Tacizine tepki göstermek için Cumhuriyet Alanı’nda bir basın açıklaması düzenledi.

CHP’nin Cumhuriyet Alanında yaptığı çocuk istismarı ve çocuk tacizleri ile ilgili basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; Çocukların, güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetin en öncelikli sorumluluğuyken, her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyanıyoruz. İktidarın başkanı bugün çıkmış “çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz, bu toplumsal bir dinamittir” diyor. Ne yazık ki bu sözler, iktidarı, her zamanki gibi “söylediği başka yaptığı başka” olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaşta evliliklerin önüne açan yasa tasarısı, çocukları vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi, bilimsel eğitimden uzak Sübyan Mektepleri ile mevcut iktidar, “Çocuk İstismarı” mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirmiştir.

Çocuk tecavüzü ile mücadele konusunda iktidarın samimiyetini ölçmenin iki kriteri vardır;

1-Cezaları arttırmak,

2-İstismara zemin yaratan, sebep olan kurumları ortadan kaldırmaktır.

İnsanlığın partisi, dili, dini, ırkı yoktur. İstismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken onları korumak hepimizin göreviyken susmak buna sessiz kalmak suça ortak olmaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi kadınları olarak biz suç ortağı olmayacağız. Takipçi olacağız, denetçi olacağız, önleyen olacağız. Kirli zihniyetlerin sessiz sessiz hareket ederek çocuklarımızı incitmesine izin vermeyeceğiz.

Çocuklarımız için endişe duyuyoruz, çocuklarımıza koruyucu bir ortam sağlayabilmek için derhal taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz ve bu taleplerin yasal takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.