CHP’den Farkındalık etkinliği

  • Haberin Tarihi: 20 Temmuz 2020
  • Bu haber 854 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP’den Farkındalık etkinliği

 

CHP Orhangazi İlçe Örgütü, Orhangazi’mizin en güzel piknik alanı olan Hüsnü Tozkoparan Korusu (Çamlık) alanında soysal sorumluluk etkinliği gerçekleştirdi. CHP Bursa İl ve Orhangazi İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları, meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla Göl Çamlık alanında evsel atık ve çevre temizliği yapıldı, piknik yapan yurttaşlara iyi pazarlar dileğiyle çöp poşeti dağıtıldı.

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, İznik Gölü’nün en güzel piknik alanlarının Orhangazi sınırları içerisinde olduğunu hatırlatarak, “Her seçim zamanı tüm siyasi partilerin vaatleri arasında, ilçemizi  turizm gelirlerini artırmak vardır. Ama ne hikmetse iktidara geldikten sonra hiç bir çalışma yapmadılar. Ama yine de Çamlık piknik alanı hiç bu kadar başı boş olmamıştı. Çamlık alanında kimin ne görev yaptığı belirsizlik içerisinde. İsteyenin beğendiği yere denetimsiz işyeri açmasından tutun da yetkisiz şekilde otopark parası alanlara kadar. Belediye olarak göl kenarındaki yerlerden yıllık binlerce lira kira geliri elde etmesine rağmen hiç bir hizmet verilmiyor. İlçemizin imajını korumak ve şehir dışından geleceklere kötü izlenim yaratmamak için olumsuz fotoğrafları paylaşmıyoruz” dedi.

Belediye Meclisi toplantısında Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın Çamlık alanına piknik için gelen araçlardan otopark parası almayı düşündüğü söylediğini hatırltan Teke, şunları söyledi:

“Bekir Aydın kendi şirketini yönettiğini zannediyor olacak ki para kazanmaktan başka bir şey düşünmüyor. Gerçi 1,5 yıldır görevde olmasına rağmen belediyeye ekstra gelir sağlayacak bir yatırım yaptığını görmedik. Orhangazi hepimizin. Bu güzel ilçemizi büyüklerimiz bu günlere kadar yeşilliği doğayı koruyarak getirmiş, bizler de çoçuklarımıza daha güzelini bırakmak için çalışmalıyız. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız pikniğini yaptıktan sonra çöpleri toplaması ayrıca bulunduğu alanın çevresini de temizlemeleridir. İlçemizdeki tüm siyasi parti, sivil toplum kuruluşları, derneklere çağrımız budur.”

Teke, Kaymakamlık ya da Kent Konseyi’nin organize edeceği bir etkinlikle Çamlık, Yeniköy, Çakırlı, Dutluca, Sölöz altı gibi göl kenarındaki tüm piknik alanlarında temizlik yapılması ve çevre temizliği konusunda farkındalık yaratacak bir organizasyonun gerçekleştirilmesini de talep etti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.