CHP’den BUSKİ’ye itiraz dilekçesi

  • Haberin Tarihi: 18 Temmuz 2020
  • Bu haber 1290 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP’den BUSKİ’ye itiraz dilekçesi

 

CHP Orhangazi ilçe başkanlığı BUSKİ önüne giderek su faturalarındaki bedelin, pandemi sürecinden geçtiğimiz ve bu sebeple ekonomik anlamda zor günler geçirdiğimiz günümüz ekonomik koşullarıyla bağdaşmadığı gerekçesi ile itiraz dilekçesi verdiler.

CHP İlçe başkanı Ender Teke Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUSKİ işletmesinin gönderdiği su faturaları Bursa sınırları içerisinde yaşayan tüm hemşerilerimizi olduğu gibi Orhangazilileri de şaşkınlığa uğrattı. Herkese aynı tutarda fatura gönderilmesine bir anlam veremedik… Bütün Bursa, Çarşıda, pazarda, kahvede, evde, işyerinde, BUSKİ’nin gönderdiği su faturalarını konuşuyor. Orhangazi Belediyesi Katı atık toplama bedelini 2019 yılına oranla %50 artırarak 9,7 TL den 14,5 TL çıkarmıştır dedi. Faturalarda geçen aylara oranla 2-3 kat fazla tüketim görüldüğü gibi rakamlar da 2’ye 3’e katlandı. Üç ayda ödediğimiz su faturası, bu ay bir kerede geldi. Sanki hamam işletiyoruz diye konuşan Ender Teke Zaten iyi yönetilemediğini, bocaladığını, oradan oraya savrulduğunu, bütçesini doğru planlayamadığı gibi, savurganlık yüzünden sıfırı tüketip Bursa ve ilçelerinde işe yarayacak ne kadar önemli projesi varsa hepsini yarım bırakmak zorunda kaldığına tanık olduğumuz Bursa Büyükşehir Belediyesi, bütçe açığını ve zararını biz vatandaşlardan mı çıkarmaya çalışıyor?

Ender Teke açıklamasını şu şekilde tamamladı; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ve BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne çağrıda bulunuyoruz. Yaptığınız açıklamalardan, ağustos ayında da yüksek su faturalarına hazır olmamız gerektiğini anlıyoruz. Bursalı hemşerilerimiz su faturalarında uyguladığınız garabetin iptal edilmesini talep ediyor. Sayaçlar gerçek rakamlarıyla okunmalı, fiyatlandırmalar gerçek indeks ve fiyatlarla yapılmalıdır. Su faturalarındaki fahiş fiyatlandırmaya derhal son verilmelidir.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.