CHP’den Adalet Kurultayı çağrısı

  • Haberin Tarihi: 25 Ağustos 2017
  • Bu haber 158 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP’den Adalet Kurultayı çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe Mitingi ile sonuçlanan ve 24 gün süren Adalet Yürüyüşü’nün ardından, bu kez Adalet Kurultayı gerçekleştirilecek. 26- 29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Alan Başkanlığı’na ait Kocadere Kamp Alanı’nda yapılacak Adalet Kurultayı için CHP’de çalışmalar sürüyor.

26 AĞUSTOS GECESİ YOLA ÇIKILACAK

CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı, Çanakkale Eceabat’ta 26-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ‘Adalet Kurultayı’na 27 Ağustosta katılacak. 26 Ağustosu 27 Ağustosa bağlayan gece Orhangazi Cumhuriyet Alanı’ndan otobüsle yola çıkılarak, 09.00’da başlayan Kurultay açılışına ve gün boyu yapılacak oturumlara katılım sağlanacak. Partililer aynı gün gecesi Orhangazi’ye geri dönecek. CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda, kurultaya gitmek isteyenlerin 25 Ağustos Cuma günü saat 17.00’ye kadar CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı’na isimlerini yazdırmaları gerektiği bildirildi.

TURAN, ‘KURULTAY HERKESE AÇIK’

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Sevim Turan, kurultay hakkında yaptığı açıklamada, “Bu bir siyasi parti etkinliği değil. Adalet konusunda Türkiye’de yeni bir açılıma ihtiyaç olduğunu düşünen, adalet konusunda Türkiye’nin ihtiyacı olan söylenecek şeyleri dinleme arzusu taşıyan, bu konuda ‘Ben çıkıp konuşurum, katkı koyarım’ diyen herkese açık bir platform burası. Girişi, izlemesi herkese açık olan bir kurultay. Oturumlarda görüş, katkı ve öneri sunmak isteyenlerin katkılarına açık olan bir kurultay. Bu nedenle herkesi davet ediyoruz. Katılmak isteyen herkese Adalet Kurultayı’nda yer olduğunu söylemek istiyoruz. Tüm Orhangazililer, tüm halkımız davetlidir.” dedi. Turan, 4 gün sürecek olan Adalet Kurultayı’na Bursa’dan geniş bir şekilde katılımının planlandığını belirterek, bunun dışında kurultayın açılış gününde tüm ilçe örgütleri, belediye başkanları, kadın ve gençlik kollarının orada hazır bulunacağını, CHP Orhangazi İlçe Başkanlığı’nın da geniş bir katılımla orada olacağını söyledi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.