CHP İLÇE BAŞKANI TEKE: CHP’NİN KAPILARI BEKİR AYDIN’A SONUNA KADAR AÇIKTIR

  • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2020
  • Bu haber 390 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP İLÇE BAŞKANI TEKE: CHP’NİN KAPILARI BEKİR AYDIN’A SONUNA KADAR AÇIKTIR

 

CHP Orhangazi İlçe başkanı Ender Teke, faaliyet raporunun da görüşüldüğü Temmuz Ayı Orhangazi Belediyesi Meclis toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı CHP’ye davet etti. Ender Teke, CHP’nin kapıları Belediye Başkanı Bekir Aydın’a her zaman açıktır dedi. 

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı meclisinde faaliyet raporunun belediye meclisinde görüşüldüğünü hatırlatan Ender Teke, .meclis oturumundaki konuşmalarda ortaya çıkan gerçek şudur: Belediye Başkanı Bekir Aydın ile bünyesinde siyaset yaptığı AKP’nin genel yaklaşım ve düşünceleri arasında geniş uçurumlar bulunuyor dedi.  

Belediye başkanı Orhangazi’ye ızdırap vaadediyor 

Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın meclis toplantısında İngiltere’nin eski başkanlarından Churcill ile ilgili örneklerine de dikkat çekerek, İngiltere Başbakanlarından Churchill’i örnek vererek Orhangazililere sadece ıstırap ve gözyaşı vaat ediyor. Aynı gün, aynı salonda, aynı mecliste konuşan Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç ise AKP belediyeciliğinin tüm Türkiye’de çığır açtığını ‘Belediyeciliğin nasıl yapıldığının en güzel örnekleri arasında olduğunu’ savunuyor. Başkan Yardımcısının bu konuşmasının nasıl bir bakış açısı olduğunu anlayamadık… Sanki bizim, hepimizin, belediye ne yapamamış ya da yapmamış, haberimiz yok. Çünkü ortada hizmetten eser yok ama Başkan Yardımcısı belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiklerini savunuyor. Belediye Başkanı samimiyetle sadece gerçekleri anlatıyor dedi. 

Bekir Aydın’ı partimizde siyaset yapmaya davet ediyoruz

Ender Teke açıklamasına şöyle devam etti; Başkan Bekir Aydın’ın Yeni Sölöz afetiyle ilgili söylediği sözler de ayrı bir gerçeği ortaya çıkardı. Başkan Aydın, sel felaketiyle karşı karşıya kalan Mahallede (Eski Belde) felaketin daha az zararla atlatılmasını sağlayan geçmiş dönemlerde yapılmış belediyecilik faaliyetlerine teşekkür ederken,  ‘Yenisölöz iyi ki eskiden belde belediyesiymiş’ dedi. Malum, belde belediyeleri   AKP iktidarlarınca ortadan kaldırıldı ama Başkan Aydın’ın bu sözleri bütünşehir yasasının ne kadar başarısız bir uygulama olduğunu ortaya koyduğu gibi, üstü örtülü olarak AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin beceriksizliğini ifade etmekten başka bir şey değildir.  Cumhuriyet Halk Parti İlçe örgütü olarak, partimizin kapılarının Belediye Başkanımız Bekir Aydın’a açık olduğunu belirtiyor, yaklaşımlarını söylemlerinde olduğu gibi eylemlerinde de samimiyetle ortaya koymasının Orhangazi ilçemizin geleceğine ışık tutacağını belirtiyor, partimizde siyaset yapmaya davet ediyoruz.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.