CHP basın mensuplarını ağırladı

  • Haberin Tarihi: 11 Ocak 2019
  • Bu haber 171 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP basın mensuplarını ağırladı

Çoklar, ‘Oy patlaması bekliyoruz’

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi ilçe yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazetecilier Günü’nde ilçede yayın yapan gazetelerin yönetici ve çalışanlarını kahvaltıda ağırladı. Programda, açıklamalar yapan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Belediye Başkan adayı Çoklar, ‘Bizim için seçim işi bitti, biz sandıkta oy patlaması bekliyoruz’ dedi.

Orhangazi’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün bu yılki ev sahibi CHP oldu. İlçede yayın yapan gazetelerin temsilcilerini İncir Kafedeki kahvaltıda konuk eden CHP İlçe Başkanı Sevim Durmuş, Belediye başkan adayı Çetin Çoklar ve parti mensupları, basın mensupları ile hasbihal edip sorularını yanıtladı.

Programda konuşan başkan adayı Çoklar, basın mensuplarının gününü kutlarken, ‘İlkeli, tarafsız bir anlayışla halkın haber alma hakkını sağlayan başta Orhangazi’mizin değerli basın emekçileri olmak üzere tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kutlarım.’ dedi.  

Türkiye’nin basın özgürlüğü konusunda dünyada alt sıralarda yer aldığına dikkat çeken Çoklar, ‘Ülkemizde gazeteciliğin bu kadar zor şartlarda icra edildiğini siz herkesten iyi biliyorsunuz.  Bu zorlu şartlar altında, kamu yararına hizmet ettiğiniz için ben gazeteciliği kutsal bir meslek olarak görüyorum. Halkın yararı, demokrasimizin güçlenmesi için verdiğiniz emeğin kutsal olduğunu düşünüyorum. Bu emeğinizi korumak, mesleğinizi daha iyi şartlar altında yapmanızı sağlamak hepimizin görev bilmesi gereken sorumluluklardır. ‘ diye konuştu.

‘BASIN ÖZGÜR OLMAZSA KAYBEDERİZ’

Çoklar, eleştiren bir toplum, eleştirilebilen yöneticilerin bir ülkenin gelişebilmesi için çok önemli kriterler olduğuna vurgu yaparak, ‘Ülkümüz olan çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz için bu kriterleri yerine getirmemiz gerekmektedir. Aynı şekilde yerel kalkınmada da özgür basının öneminin altını çizmek istiyorum. Hangi görüşten olursak olalım, basın özgür olmazsa hepimiz bundan zarar görürüz, hepimiz kaybederiz. Halkımızın haber hakkını sonuna kadar savunmalı, bu noktada sizlere destek olmalıyız. Ulu önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi ‘’Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini ve bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.’’  Bunun aksi kabul edilemez. Ben hayatın her alanında, eleştiriye önem veren birisiyim. Eleştirileceğiz ki hatalarımız göreceğiz, kendimizi olumlu yönde geliştireceğiz. ‘ dedi.

‘ŞEFFAFLIK’ SÖZCÜĞÜ İADE-İ İTİBAR KAZANACAK

Yerel seçimlerle ilgili açıklamarda bulunan Çoklar şöyle devam etti; Gönüller yapmak için çıktığımız bu yolda; Allah’ın izni, hemşehrilerimizin de desteğiyle 31 Mart akşamı bu göreve geldikten sonra, şeffaf bir belediyecilik anlaşını derhal hayata geçireceğiz. Biliyorum, ‘’şeffaflık’’ vaadi daha önce bu göreve talip olan herkesin dilinde olan bir sözcüktü. Ama göreve gelince bu vaadi gerçekleştirmediler ve belediyemiz şeffaf yönetilmedi. Ben bu yüzden ‘’şeffaflık’’ sözcüğünün iade-i itibarını sağlayacağım. Orhangazi Belediyesi şeffaf olacak. Başta gazetecilerin aracılığınızla hemşehrilerimiz belediyenin işleyişinden, belediye neler olup bittiğinden doğrudan haberdar olacak.55 yaşındayim ve iki çocuk babasıyım. Bu yaştan sonra böyle şeylerle anılmak istemem. Her makam gelir geçer, ama insanın itibarı baki kalır. Buna çok önem veriyorum. Şeffaf olacağız ki hemşehrilerimiz her şeyi görecek, kimse başka şeyler iddia edemeyecek. Hemşehrilerimden saklayacak hiçbir şeyi yapmayacağım. Hiç kimsenin bu konuda bir endişesi olmasın.

ÇOKLAR KENDİNDEN EMİN

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çoklar, yerel  seçimleri kazanmakla ilgili endişelerinin olmadığını işaret ederek, ‘Kazanmayı geçtik, Orhangazi oy patlamasıyla değişim istiyor. Daha önce bizi geçen başkan olur demiştim, şimdi bizi kimse bizi geçemez diyorum.’ dedi. Basın mensuplarının ittifak sorularını yanıtlayan Çoklar, AK Parti haricindeki tüm partilerle görüştüklerini ve ittifak konusunun bir hafta içinde netleşeceğini söyledi. Çoklar, ‘Ben aday adayı değilim. CHP Parti Meclisi’nin onayladığı adayım. Hem parti meclisi, hem genel merkez, hem Büyükşehir adayımız Mustafa Bozbey’in Orhangazi’ye inancı tam. Çocuklarım ve torunlarım için bu yola çıktım. Artık iyiler dışarıda kalmayacak, taşın altına elimizi de gövdemizi de koyduk. Orhangazi’yi küçük bir Eskişehir, güzel bir Nilüfer yapmak için geliyoruz’ dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.