CEVİZLİDERE İLE DEVAM

  • Haberin Tarihi: 5 Şubat 2019
  • Bu haber 411 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CEVİZLİDERE İLE DEVAM

Orhangazi Ziraat Odası’nın Meclis ve yönetim kurulu seçimleri Oda Toplantı salonunda yapıldı. Ziraat Odası Başkanlığı için aday olan Ahmet Özkul’un meclis listesinde yer alan iki ismin listeden çekilmesi ile Özkul’un listesi seçim dışı kaldı. Seçime mevcut Başkan Hasan Cevizlidere tek liste ile girdi. Odanın 16 kişilik yeni meclis listesi ile 7 kişiden oluşan Yönetim kurulu da belirlenmiş oldu. Ziraat Odası Hasan Cevizlidere başkanlığında 4 yıl daha görev yapacak.

Orhangazi Ziraat Odası’nın Meclis ve yönetim kurulu seçimleri yapıldı. Oda toplantı salonunda gerçekleşen ve Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ile Jandarma Komutanı Jand.Yzb.Ali Kanber ve STK temsilcilerinin katıldığı Ziraat Odası seçimlerinde divan başkanlığını Kestel Ziraat Odası Başkanı Fevzi Fırtına yaptı.

Ahmet Özkul’un listesi seçime giremedi

Aralık ayında yapılan delege seçimleri ile 31 mahalleden birer delegenin seçildiği Orhangazi Ziraat Odası seçimleri için Mevcut başkan Hasan Cevizlidere ile Ahmet Özkul’un listeleri seçime girdi. Seçim öncesinde Ahmet Özkul’un meclis listesinde yer alan iki ismin listeden çekilmesi neticesinde Özkul’un listesi tüzük gereği seçime katılamadı. Ahmet Özkul ve ekibinin itirazlarda bulunduğu ve Hasan Cevizlidere’nin yedek listesinde yer alan isimlerin 14’ünün istifa ettiği seçim öncesinde divan başkanı Fevzi Fırtına seçimlere tek liste ile girileceğini açıkladı.

Cevizlidere’nin ekibi meclise seçildi

Daha sonra yapılan ve 31 delegenin oy kullanması gereken Meclis seçimlerinde Ahmet Özkul’un ekibi seçimlerde oy kullanmayınca sandığa 17 üye gitti. Yapılan Meclis seçimleri sonrasında Hasan Cevizlidere’nin meclis ekibi kullanılan 17 oyun tamamını alarak seçimi kazanmış oldu.

Yönetim Kurulu başkanı yeniden Cevizlidere

Yapılan Meclis seçimlerinin ardından ise 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu seçimlerine geçildi. ilçe Seçim Müdürlüğü görevlileri nezaretinde yapılan seçimler sonrasında Hasan Cevizlidere başkanlığındaki 7 kişilik yönetim Ziraat Odası’nın yönetimine yeniden seçilmiş oldu.

Cevizlidere’den teşekkür ve sitem

Seçimler sonrasında kürsüye gelen Ziraat Odası başkanı Hasan Cevizlidere, delegelere kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, gönül isterdi ki burada diğer tüm delege arkadaşlar da oylarını kullanmış olsalardı. Hepimiz 8 bin üyeli Ziraat Odası’nı yönetmek için talibiz. Bizim görevimiz çiftçimize hizmettir dedi.

Ziraat Odası Meclisi

Oda Meclisi Asil

 

1- Hasan Cevizlidere

2- Abdullah Yıldırım

3- Celal Teoman

4- Zafer Sevinç

5- Kadri Altın

6- Cemil Baylar

7- Ahmet Yenice

8- Necib Özyiğit

9- Mustafa Bayer

10- Halil İbrahim Gürel

11- Ahmet Çan

12- Adnan Barış

13- Serhat Ünver

14- Ertuğrul Demirbilek

15- İzzet Aydın

16- Şadi Ak

 

 

Oda Meclisi Yedek

 

1- Hasan Demirsoy

2- Mahmut Dursun

3- Nuran Özhan

4- Mehmet Uzun

5- Turgay Yavuz

6- Bülent Kurt

7- Mustafa Erkul

8- Ender Teke

9- Aydın Canbaz

10- Hasan Bengül

11- İbrahim Akdaş

12- Nurettin Tüfekçi

13- Erhan Gedik

14- Dinçer Dimrit

15- Ahmet Özkul

 

Oda Yönetim Kurulu asil

 

1-  Hasan Cevizlidere

2-  Adnan Barış

3-  Ahmet Çan

4-  Ertuğrul Demirbilek

5- Halil İbrahim Gürel

6- İzzet Aydın

7- Mustafa Bayer

 

Oda Yönetim Kurulu yedek

 

1- Kadri Altın

2- Necib Özyiğit

3- Celal Teoman

4- Zafer Sevinç

5- Şadi Ak

6- Cemil Baylar

7- Ahmet Yenice

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.