ÇARKLAR DÖNMEYE BAŞLADI

  • Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2020
  • Bu haber 67 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ÇARKLAR DÖNMEYE BAŞLADI

 

Korona virüs salgını nedeniyle mart ve nisan aylarında büyük oranda üretim durduran Orhangazi’deki sanayi kuruluşlarında çarklar yeniden dönmeye başladı. İlçede tüm fabrikalarda üretim yeniden başlarken, bazı fabrikalar düşük kapasite bazı fabrikalar ise tam kapasite ile üretimlerine devam ediyor.

Orhangazi’de faaliyet gösteren Döktaş, Ormo, Faurecia, Aka ve Kırpart gibi sanayi kuruluşları Korona virüs salgını nedeniyle mart ve nisan aylarında çeşitli dönemlerde üretimlerine ara vermişti. Bir çok fabrika işçi çıkarmak yerine kısa çalışma ödeneğine başvuruda bulunurken, fabrikalarda dönemsel olarak üretimler de durmuştu.

Üretime devam

Özellikle korona virüs salgınının başladığı mart ayı ile nisan ayının büyük bir bölümünde üretimlerini durduran Orhangazi’deki sanayi kuruluşları yavaş yavaş üretimlerine de yeniden başlıyorlar. Daha önce üretimlerine ara veren tüm sanayi kuruluşları yeniden faaliyetlerine başladı. Bu süreçte bazı fabrikalar tam kapasite ile üretim yaparken bazı fabrikalar ise düşük kapasite ile çalışıyor.

Tofaş üretime başladı, Orhangazi otomotiv sanayi bayram etti

Öte yandan bir süredir üretimine ara veren TOFAŞ Fabrikasının da üretime başlaması ile birlikte Orhangazi’deki otomotiv yan sanayi kuruluşlarının üretimlerini artırması bekleniyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.