Cargill işçisi İstanbul’a yürüyor

  • Haberin Tarihi: 12 Eylül 2018
  • Bu haber 359 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cargill işçisi İstanbul’a yürüyor

Orhangazi’de faaliyet gösteren Cargill fabrikasında sendikal çalışmalardan dolayı işten çıkarılan 14 işçinin fabrika önündeki direnişleri devam ederken, Cargill işçileri, direnişin 150. günü Orhangazi’den İstanbul’daki Cargill merkezine kadar yürüyüş yapacaklar. İşçilerin yürüyüşü bu sabah fabrika önünden başlayacak. Cumhuriyet Alanında basın açıklaması yapacak olan grup İstanbul’a doğru yürüyüşe geçecek.

Cargill fabrikasında Tek-Gıda İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesi ile işten çıkarılan Cargill çalışanı 14 işçinin direnişi fabrika önünde devam ediyor. Orhangazi’de bulunan Cargill fabrikasında Türk-İş’e bağlı Tek Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan ve 150 gündür direnen Cargill işçileri, İstanbul Ataşehir’deki Cargill Genel Müdürlüğü önüne kadar yürüyüş yapacak.

ORHANGAZİ’DEN İSTANBUL’A YÜRÜYECEKLER

Öte yandan Cargill çalışanları, taleplerinin yerine getirilmemesi nedeniyle direnişin 150. gününe rastlayan bugün Orhangazi’deki fabrika önünden İstanbul’daki Cargill merkezine kadar yürüyüş yapacaklar. İşçiler sabah saatlerinde fabrika önünden hareket edip Orhangazi’de Cumhuriyet Alanına gelecekler. Burada bir basın açıklaması yapacak olan işçiler daha sonra İstanbul’a doğru yürüyüşe geçecek.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.