Cansuyu Kurban bağışlarınızı bekliyor

  • Haberin Tarihi: 25 Temmuz 2019
  • Bu haber 1903 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cansuyu Kurban bağışlarınızı bekliyor

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2019 kurban organizasyonları kapsamında hazırlıklarını tamamladı. Cansuyu, bu yıl da Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlumlar ve muhtaçlar için kurban kesmeyi hedefliyor.

 

Bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekâlet yolu ile kesen ve dağıtan Cansuyu, yardımseverler ile muhtaçlar arasında köprü olmayı sürdürüyor. Cansuyu Derneği Orhangazi Temsilcisi Serkan Demir verdiği bilgilerde; 2005 yılından beri nerede acı varsa oraya koşan CANSUYU Derneği, Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak kurbanlıkların fiyatlarını belirledi dedi.

 

KURBAN FİYATLARI BÖLGEYE GÖRE DEĞİŞİYOR

Cansuyu Derneği Orhangazi Temsilcisi Serkan Demir kurban bedelleri açıklandı. Demir verdiği bilgilerde; Afrika’da kurban bedeli 650 TL, Asya’da 720 TL, Türkiye, Filistin Kampları ile Yemen’de bin 200 TL ve Gazze’de ise 2 bin 200 TL olarak belirlendi. Farklı fiyatlandırma sisteminin uygulanmasının nedenini açıklayan Serkan Demir; kurbanlık sıfatı taşıyan ve kesim yapılması dinen uygun olan hayvanların, bölgelere bağlı olarak fiyatlarının farklı olmasından kaynaklandığını belirtti. Serkan Demir ayrıca kurban niteliğini taşımayan hiçbir hayvan alımının ve kesiminin kesinlikle yapılmadığını söyledi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.