Çakırlı doğalgaza kavuşuyor

  • Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018
  • Bu haber 184 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çakırlı doğalgaza kavuşuyor

Orhangazi’ye bağlı Çakırlı Mahallesi’nde doğalgaz kazı çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Çakırlı mahallesinde başlatılan çalışmaları yerinde inceleyip ekiplerden bilgi aldı.

Bu yıl ilçenin dış mahallelerinden 5 mahalle için planlanan Doğalgaz Kazı ve dağıtım çalışmaları Çakırlı Mahallesi’ne ulaştı. Daha önce Gedelek, Fatih, Örnekköy ve Yeniköy Mahallelerinde çalışma başlatan yüklenici firma, buralardaki çalışmaları tamamladıktan sonra Çakırlı Mahallesi’ndeki Doğalgaz Kazı çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Mahalle Muhtarı Ali Osman Çamdağı ve mahalle sakinleri ile birlikte Çakırlı’da başlayan Doğalgaz Kazı çalışmalarını yerinde inceleyip çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

11 BİN METRE KAZI YAPILACAK

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gedelek, Fatih, Örnekköy ve Yeniköy Mahallelerinden sonra doğalgaz kazı ve dağıtım çalışmaları Çakırlı mahallemizde başladı. Çakırlı Mahallemizde 8 bin 500 metre ana hat, 3 bin metre de dağıtım hatları olmak üzere toplamda 11 bin 500 metre civarında bir kazı ve boru çalışması yapılacak dedi. Çağlayan, Çakırlı mahallesinde 540 hane bulunduğunu da belirterek, kazı çalışmalarının ardından doğalgaz dağıtım işlemleri başlatılacak. Bu yıl Çakırlı mahallemiz doğalgaza kavuşmuş olacak dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.