Çağlayan Fırıncılarla buluştu

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2018
  • Bu haber 179 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çağlayan Fırıncılarla buluştu

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın sektörel toplantıları sürüyor. Orhangazi’de faaliyet gösteren fırıncı esnafı ile bir araya gelen başkan Neşet Çağlayan, sektörün sorunları ve çözüm önerileri üzerine esnafla görüş alışverişinde bulundu.

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın ilçedeki farklı sektör gruplarına yönelik toplantıları devam ediyor. Daha önce farklı sektör temsilcileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Fırıncı esnafı ile bir araya geldi. Orhangazi Fırıncılar ve Unlu Mamülleri Kooperatifi Başkanı Yusuf Matur, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgay Durmuş ile ilçede faaliyet gösteren fırıncı esnafının katıldığı toplantıda Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Fırıncıların yaşadıkları sorunları dinledi.

SEKTÖRLERİN SORUNLARI BİZİM SORUNUMUZ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi’de tüm esnaf grupları ile bir araya geldiklerini ve sorunlarına çözüm aradıklarını belirterek, Esnaf ve Sanatkarlar Odamız ve diğer esnaf kuruluşlarımızla birlikte tüm sektörlerimizin sorunlarının tespiti bu sorunların çözümü için mesai harcıyoruz. Sektörlerimizin sorunu bizim de sorunumuzdur dedi.

FIRINCILARI DİNLEDİ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi’de fırıncılık yapan esnafın yaşadığı sorunları yakından bildiğini belirterek, hem ilçe başkanlığım döneminde hem de şimdi bu sorunların çözümü için esnafımızla birlikte hareket ettik, çözüm yolları aradık dedi.

DIŞARIDAN EKMEK GETİRİLMEYECEK

Orhangazi Fırıncılar ve Unlu Mamüller Kooperatifi Başkanı Yusuf Matur, fırıncıların yaşadığı en büyük sorunun sokakta satılan ekmek ile Orhangazi dışından getirilerek burada satışı yapılan ekmek olduğunu belirterek, hijyen olmayan koşullarda satışın yapılması, vergisini veren fırıncı esnafını zor durumda bırakıyor dedi. Başkan Çağlayan, Orhangazi dışından getirilen ekmeğe artık sınırlama getirileceğini belirterek, bu hususa izin vermeyeceğiz. Fırıncı esnafımızın sorun yaşamaması için bu konuda biz de belediye olarak çalışmamızı yapacağız dedi. Fırıncı esnafını dinleyen Başkan Neşet Çağlayan, fırıncıların fiyat politikaları ile ilgili yaşadıkları sorunun da esnaf odası ile birlikte yapılacak çalışmalarla çözüme kavuşturulabileceğini ifade etti.

HALK EĞİTİM YENİ ELEMAN YETİŞTİRİLMESİ KONUSUNDA DESTEK OLSUN

Fırıncı esnafı, yetişmiş kalifiye eleman sorunu da yaşadıklarını belirterek, bu konuda Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile fırıncı ustası yetiştirilmesi için çalışma yapılmasını beklediklerini ifade etti. Başkan Çağlayan, fırıncıların eğitim görecek eleman sorununu çözmeleri halinde bu kursları açtırabileceklerini ifade etti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.