Büyüme rakamları sevindirici

  • Haberin Tarihi: 13 Eylül 2017
  • Bu haber 193 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Büyüme rakamları sevindirici

OTSO Meclis başkanı Hatırlı Türkiye ekonomisi büyüme rakamlarını değerlendirdi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYH) zincirlenmiş hacim endeksi olarak, 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5.1 arttı. Artış ekonomistlerin yüzde 5.3 olan beklentisinin hafif altında kaldı. Orhangazi TSO Meclis Başkanı Erol Hatırlı, açıklanan büyüme rakamlarının sevindirici olduğunu ifade etti.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Hatırlı, TÜİK tarafından açıklanan ikinci çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi.

Büyüme Tatmin Edici

Konu ile ilgili açıklama yapan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Hatırlı; Yılın genelindeki büyüme performansı ile Türkiye, gelişmekte olan ülkelerden pozitif ayrışacaktır. Son dönemde Türk lirasının dolar karşısında, diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine kıyasla değerinin artması, yatırımcıların Türkiye algısını net bir şekilde ortaya koymaktadır. İmalat sanayisinin büyüme performansına da değinen Hatırlı, nisan ve haziran aylarında imalat sanayisi üretim endekslerinin zirve yapmasının yılın ikinci çeyreğindeki yüzde 6,3’lük sektör büyümesinin öncü göstergeleri olduğunu ifade etti. Türkiye’nin son dönemlerde çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını, özellikle 2016 yılı 15 Temmuz’unda ülkenin bütünlüğüne yönelik hain darbe girişimi yaşadığını hatırlatan Hatırlı,“Bütün bu olumsuzluklara rağmen milletimiz, sanayicilerimiz, işverenler el ele vererek var gücümüzle çalışmaya devam ettik. Milletçe kararlı duruşumuzla hükümetimizin ekonomi alanında attığı adımlarla bir araya gelince ekonomimiz büyümeye devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu rakamlar daha yukarılara çıkacak. Türkiye genç, girişimci, dinamik nüfusu ile dünyada piyasa yapıcı, gündem belirleyici konuma gelecektir” diye konuştu.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.