BÜYÜK BİRLEŞME GERÇEKLEŞİYOR

  • Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2019
  • Bu haber 871 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BÜYÜK BİRLEŞME GERÇEKLEŞİYOR

– Başkanlığı Dalgıç ve Topal yürütecek
Geçen hafta birleşme kararı alan Orhangazi Gençlerbirliği ile Orhangazi Belediyespor’un mevcut yönetimleri, kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın da katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Her iki kulübün de yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda birleşme konusundaki detaylar görüşüldü. Birleşme Gençlerbirliği kulübü çatısı altında gerçekleşiyor. Orhangazi Belediyesi ise bazı işletmelerin gelirlerini kurulacak kulüpler birliği üzerinden amatör spor kulüplerine aktaracak.

Orhangazi Belediyespor kulübü başkanı Fatih Dalgıç ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Muhammet Topal’ın geçtiğimiz günlerde aldıkları birleşme kararının ardından iki camia ilk buluşmasını da gerçekleştirdi. İki takımın yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ ve MHP ilçe başkanı Necati Güneş’in de katıldığı bir toplantıda bir araya geldiler.

BİRLEŞME DTAYLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantıda ilk söz alan Fatih Dalgıç Orhangazi’de iki kulübün birleşme hayalinin yıllar öncesine dayandığını belirterek, her iki camia olarak da büyük fedakarlık yaparak bir araya geldik ve bu birleşmeyi gerçekleştiriyoruz. Orhangazi’de futbolda özlenen günlere dönebilmek için güç birliği yapmak şarttı ve biz iki camia olarak bunu başardık dedi. Daha sonra söz alan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Muhammet Topal ise her iki kulübün yöneticilerine de gösterdikleri fedakarlıktan dolayı teşekkür ederek, iki kulübün güçlerini birleştirmesi gerekiyordu. Her iki kulübün de bugünkü koşullarda ayrı ayrı lige katılması iki ayrı külfet anlamına gelecekti. Bunu tek çatı altında birleştirip yolumuza böyle devam etme kararı aldık dedi. Belediye Başkanı Bekir Aydın ise iki kulübü de kutlayarak, bu zor ve fedakarlık isteyen bir karar. Bizim de beklentimiz ilçemizde gençlerimizin spor yapabileceği, Orhangazili sporcuların öncelik göreceği bir yapı oluşturmak dedi. Belediyenin mali durumundan dolayı en azından bu dönem çok fazla maddi destek veremeyeceklerine de vurgu yapan Bekir Aydın, ancak el birliği ve güç birliği ile bu yükün altından kalkılabilir. Bizim üzerimize düşen de en azından manevi anlamda yerine getirebiliriz dedi. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ise bu birleşmenin öteden beri konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen bir şey olduğunu belirterek görüyorum ki her iki camia da bu konuda kararlı ve heyecanlı. Bizler de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İnşallah bu birliktelik özlenen başarıları da beraberinde getirir dedi.

KULÜPLER BİRLİĞİ KURULACAK
Toplantıda daha sonra Orhangazi Belediyesi’nin bazı tesislerin gelirlerinin futbola aktarılması ile ilgili kulüp yöneticilerinden gelen talepleri masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Bekir Aydın bazı tesislerin gelirlerini kurulacak Kulüpler Birliği’ne aktarılabileceğini. Buradan elde edilecek gelirle de sadece Gençlerbirliği değil diğer kulüplere de pay aktarılabileceğini ifade etti. Toplantının son bölümünde ise her iki kulübün yöneticilerinden oluşan karma bir yönetim oluşturuldu.

İKİ İSİM BAŞKANLIĞI YÜRÜTECEK
Kulüpte Orhangazi Belediyespor’un başkanı Fatih Dalgıç ile Gençlerbirliği başkanı Muhammet Topal yeni kulüpta başkanlık görevini birlikte yürütecek.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.