Bütçe onaylandı

  • Haberin Tarihi: 9 Ekim 2019
  • Bu haber 4566 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bütçe onaylandı

Meclis ek oturumu yapıldı

Orhangazi Belediyesi’nin ekim ayı ek meclis toplantısı Bekir Aydın Başkanlığında yapıldı. Geçen hafta yapılan ilk oturumda komisyonlara havale edilen 5 maddenin görüşüldüğü ek meclis toplantısında Belediyenin 2020 Yılı Tahmini bütçesi kabul edildi.

Orhangazi Belediyesi’nin Ekim ayı Meclis toplantısı Bekir Aydın başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan ilk oturumda bazı komisyonlara havale edilen 5 maddenin görüşülerek karara bağlandığı ek meclis toplantısında ilk olarak 2020 Mali Yılı Gelir Tarifeleri onaylandı. Yapılan değişikliklere göre geçen yıla oranla Gelir tarifelerinde yaklaşık yüzde 10’luk bir zam uygulanacak.

Tahmini bütçe 77 milyon TL

Orhangazi Belediyesi Ekim ayı ek meclis toplantısında belediyenin 2020 yılı tahmini bütçesi de görüşülerek karara bağlandı. İlk oturumda 77 milyon 760 bin TL olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen tahmini bütçe, 77,7 milyon TL olarak onaylandı. Meclis toplantısında ayrıca TOKİ tarafından yapımına başladığı 4.etap konutlar için imar uygulaması esnasında yoldan ihdas işlemleri ile ilgili Orhangazi Belediyesi adına tescil olacak tapuların tamamının 1 TL iz bedel ile TOKİ’ye devri konusu onaylandı. Ekim Ayı Meclis toplantısı Camikebir mahallesinde bir parsel üzerindeki imar değişikliği maddesi ile tamamlandı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.