BURSA TÜRK KIZILAY AİLESİ İFTARDA BİRARAYA GELDİ

  • Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2019
  • Bu haber 204 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BURSA TÜRK KIZILAY AİLESİ İFTARDA BİRARAYA GELDİ

Türk Kızılay Bursa Yönetimi tarafından düzenlenen İftar organizasyonu ile Türk Kızılay’ın merhamet elçileri Ramazan’ın bereketini paylaştı.

Türk Kızılay Bursa ailesi İftarda biraraya geldi. BURFAŞ Beşevler Tesisleri’nde gerçekleşen organizasyona Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi  Yusuf Ramazan Saygılı, Yıldırım Belediye Başkan Vekili  Ali Molla Salih, ilçe şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri, gönüllüler ve bağışçılar katıldı.

GÜRKAN: KIZILAY ARTIK TÜM DÜNYADA VEREN EL  HALİNE GELDİ

Programda açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay Bursa Başkanı Davut Gürkan, sözlerine başta bağışçılar ve gönüllüler olmak üzere Kızılay Bursa il ve ilçe yönetim kurulu üyelerine, şube başkanlarına,kadın ve gençlik kollarına, çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı.

Konuşmasında hayır yapmanın  da hayra vesile olmanında bir nasip meselesi olduğunu söyleyen Başkan Gürkan, “Hayır yapmak Allah’ın kullarına bir lütfu ama güzel bir husus daha var ki o da hayra vesile olabilmektir. İşte bu noktada en büyük mükafatı, Kızılay’da emeği olanlar alıyor.  Bu kurumda hizmet vermekten dolayı ne kadar gururlansak azdır. 151 yıl önce dört idealistin başlatmış olduğu yürüyüş, bugün 142 ülkeye ulaşan, geçtiğimiz yıl 23 milyon 842 kişiye yardımını ulaştıran bir kurum haline geldi. Türk Kızılay artık tüm dünyada veren el haline halinegeldi.Hem Türk Milleti adına hem de Türk Kızılay adına onur ve gurur duyuyoruz. Bizler bu kurumda hizmet etmeyi güzel bir nasip olarak görüyor ve bu bilinçle çalışmalarımızı yürütüyoruz”dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.