“Bu zafer bizlere yeni hizmet heyecanı verdi”

  • Haberin Tarihi: 25 Haziran 2018
  • Bu haber 212 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bu zafer bizlere yeni hizmet heyecanı verdi”

Başkan Çağlayan meydanı dolduran binlerce Orhangazili’ye seslendi

  • Ülkücülere teşekkür etti
  • Bu birilikte elde ettiğimiz bir zaferdir

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem Türkiye hem de Orhangazi’de elde edilen büyük zafer sonrasında alanı dolduran binlerce Orhangazili’ye yaptığı konuşmada bu zaferlerin geçmişte bu meydanda çok yaşandığını, bu zaferin gelecekteki yeni zaferlerin de müjdecisi olduğunu ifade etti.

24 Haziran Genel seçimleri sonrasında Cumhuriyet alanını dolduran binlerce Orhangazili ile birlikte zafere ortak olan belediye Başkanı Neşet Çağlayan, alanı dolduran 10 binin üzerindeki vatandaşlara bir de konuşma yaptı.

Her zaferi bu alanda kutladık

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 14 Ağustos 2001 tarihinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganı ile yola çıkan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının bugüne kadar hangi seçime girdiyse bu meydan bir zafer alanına dönüştü diyerek, ve ben hiçbir seçimi hatırlamıyorum ki buradan bir zafer konuşması yapmayalım yada kısık sesle sizlere hitap etmek zorunda kalmayalım dedi.

Ülkücülere ve MHP’ye teşekkür

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan burada yaptığı konuşmada Ülkücüler ve MHP’ye de ayrı bir parantez açarak, bu zaferin çok farklı bir anlamı daha var. Vatanına, milletine, bayrağına aşık insanlar bir araya geldi. Cumhur İttifakı ile beraber bu vatanda gözü olan iç ve dış düşmanlara karşı birlikte hareket etti ve bugün bu Cumhur İttifakının Reisi olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne başkan seçti. Buradan alanda toplanan bütün ülkücü kardeşlerime ve MHP’li kardeşlerime de yürekten teşekkür ediyorum. Zafer ortak bir zaferdir, zaferimiz kutlu mübarek olsun. Biz bu güzelliği 15 Temmuz gecesi yine bu meydanda böylece görmüştük. Daha o gün millet düşmanlarına, vatan hainlerine karşı bir araya gelenler bugün de aynı duruşu sergilediler ve bu zaferin mimarı oldular. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu birlik ve beraberlik devam edecek dedi.

Vatana sevdalı insanlar bir arada

Başkan Çağlayan, Vatana hizmet etme noktasında içinde aşk ve sevda duyan kim varsa bu meydanda toplanan bu toprağın birer ferdi olarak bu halkanın içinde olacak diye sürdürdüğü açıklamasında şunları söyledi; Bizler tarihimizden aldığımız güç ve değerlerle ülkemizi daha güzel günlere taşıma gayreti içinde olan fertleriz.  Her biriniz bu çabanın çok önemli unsurlarısınız. Allah hepinizden razı olsun. Ramazan ayında aç susuz sokak sokak gezdiniz ve bu milletin bekası için milletle bir araya geldiniz.  Ve Allaha çok şükür ki aziz milletimiz de bizleri hiçbir seçimde utandırmadı ve her daim başımız dik bu seçimlerden önde çıkmamıza sebep oldu. Rabbim inşallah bundan sonraki süreçte onlara hizmet etme noktasında gerekli hassasiyetle hareket eden, hizmet için bir saniyesini dahi yazık etmeyenlerden eylesin dedi.

Gerekirse 24 saat emrinizdeyim

Başkan Neşet Çağlayan, alanı dolduran vatandaşlara da seslenerek, sizdeki bu aşk ve heyecan devam ettikçe, bizler de sizlere layık olmak için, bir çalışıyorsak iki, iki çalışıyorsak dört, yetmiyorsa 24 saat sizlerin emrinizde olacağız. Bundan sonraki süreç çok daha güzel olacak. Bundan sonraki süreç çok daha kolay olacak. Güçlü bir başkanlık sistemi, güçlü bir meclisle beraber, güçlü yerel yönetimler Orhangazimize hizmet etmemize sebep olacak. Sizdeki bu birlik beraberlik duygusu olduğu müddetçe inşallah bu millet üzerinde oynanmak isteyen oyunların tamamı yerle yeksan olacak. Bundan sonra kafasında en ufak bir planı olan, acaba bir şey yapabilirmiyiz diye düşünen kim varsa bu planlarını artık çöpe atacaklar.  Bu başarılar bizlere yeni bir heyecan, yeni bir hizmet aşkı sunacak diyerek konuşmasını tamamladı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.