BOAT SHOW TUZLA 16 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

  • Haberin Tarihi: 8 Şubat 2019
  • Bu haber 502 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
BOAT SHOW TUZLA 16 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
  • Fuarda sergilenecek teknelerin toplam değeri 1 Milyar Lira
  • Sirena Marine de katılacak

Dünyanın en önemli tekne fuarlarından biri olarak gösterilen Boat Show Tuzla 16 Şubat’ta başlıyor. Fuarda, dünyaca ünlü teknelerini Orhangazi’de üreten Sirena Marine de birbirinden lüks teknelerini görücüye çıkacak.

Tuzla Viaport Marina’da gerçekleşecek fuarda sergilenecek teknelerin toplam tutarı yaklaşık 1 Milyar TL değerinde. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli tekne üreticilerinin katılacağı Boat Show Tuzla, yaklaşık 75 bin kişiyi misafir edecek. Fuar için 35 bin metrekarelik dünyanın en büyük geçici yapısı kuruluyor.

 

 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Boat Show Tuzla kara fuarı, hem karada hem denizde 16 – 25 Şubat tarihleri arasında ziyaretçisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 500’den fazla markanın katılım sağlayacağı fuara, 75 bin’e yakın ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Kendi evinde, kendi fuarını düzenleyen Via Fuarcılık, Boat Show Tuzla ile sektörün lider tekne, marinekipman ve aksesuar firmalarını bir araya getiriyor. Dünyanın en büyük geçici mega yapısının kurulduğu Viaport Marina’da, inşaat alanında da bir rekor gerçekleştiriliyor. 35 bin metrekarelik geçici mega yapının kurulumu tamamlandı.

 

TEKNELER KARAYA ÇIKIYOR

Türkiye’nin en önemli fuarlarından biri olan Boat Show Tuzla için geri sayım başladı. 16 Şubat’ta başlayacak olan fuar için devasa boyuttaki teknelerin fuar alanına yerleştirme işlemi tamamlanmak üzere. Son olarak 20 metrelik Galeon markalı tekne denizden alınıp fuar alanına yerleştirilme anları, yerden ve havadan bugün düzenlenen basın toplantısıyla basına tanıtıldı.

 

‘HEM ZAMANDAN, HEM DE MALİYETTEN TASARRUF EDİYORUZ’

Tekne taşıma sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlatan Via Fuarcılık Fuarlar Direktörü Dilek Günaydın; ‘Biz dünyada kendi marinasında kendi fuarını yapan tek şirketiyiz. Fuarı marinamızda düzenliyor oluşumuz tekne üreticileri ve tekne temsilcileri için çok büyük bir avantaj. Çünkü büyük tekneleri uzun kilometreler boyunca taşımak zorunda kalmıyorlar. Bu tekne üreticileri için hem zamandan, hem de maliyetten tasarruf anlamına geliyor’ şeklinde konuştu.

 

LİDER TEKNE FİRMALARI KATILACAK

Yat üretimi konusunda dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye, bu başarısını denizcilik fuarlarıyla taçlandırıyor. Dünyanın en büyük üretici firmaları da bu fuarda yerlerini alırken Tuzla Viaport Marina’da kendi evinde düzenlenen Ekim ve Şubat Boat Show Fuarları ile birlikte birçok firma, teknelerini deniz severlerle buluşturma şansı yakalıyor. Teknelerin denizde ve karada sergileneceği fuar için yoğun bir çalışma devam ediyor.

Türkiye’nin yıldızı konumunda olan ve üretimini Orhangazi’deki fabrikasında yapan SirenaMarine’nin yanı sıra;

GinoGroup, Benetti markasıyla ve Dentur Yat Ferretti, Riva gibi tüm markaları ile uzun yıllar sonra ilk kez Boat Show Tuzla’da yer alacak. Deniz Yatçılık, Tezmarin, Sunseeker, GenaYacht, Majesty Yacht, Ag Marine, Atölye Kazaz, Dentur Yatçılık, Bodrum Marine Group, Aquamotor, EslineYachts, Boranova, Top Leisure, Turmarın, Perfomax Marine gibi sektörün liderleri 2019 tasarımlarıyla

Boat Show Tuzla Kara Fuarı, dünyaca ünlü Benetti markasının Türkiye’deki sahibi GinoGroup’u uzun yıllar sonra ilk Kez Türkiye’de bir fuarda ağırlayacak.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.