Belediyeyi ayağa kaldıracağız

  • Haberin Tarihi: 11 Şubat 2019
  • Bu haber 217 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyeyi ayağa kaldıracağız

İsmail Yılmaz’dan açıklama

Millet İttifakı adayı Yılmaz, mecliste kendi guruptaki arkadaşlarının bile durumdan şikayetçi olduklarını ve bu şikayetlerini alenen dile getirdiklerini belirterek, “Mecliste konu ile ilgili konuşan sizin listenizdeki meclis üyeniz bile artık Orhangazi’ye uyguladığınız bu talana göz yummanın vicdanlarını rahatsız ettiğini söylüyor. Belediye Başkanı ve konunun en baş muhatabı olan Neşet Çağlayan’dan sadece satışın iptal olduğunu söylemesini istiyor. Buna karşılık Çağlayan iptal kelimesini her soruda konuyu evirip çevirip bir türlü kullanmazken, bir de üstüne üstlük bu konuyu soran kendi meclis üyesine ‘kes sesini!’, ‘otur aşağı!’ gibi amiyane cümleler kullanarak suçunu örtmeye çalışıyor. Bu tavrı ile adeta, ‘Siz ne derseniz deyin, ben giderayak Orhangazi’yi son bir kez talan edeceğim’ diyor” dedi.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın Belediye yönetiminin 31 Mart’tan sonra yeniden Ak Partice yapılacağını söylediğini de hatırlatan İsmail Yılmaz, “Orhangazi 5 yıla yakın bir süredir Ak Parti Belediyeciliğini gördü. Yarım kalan icraatları tamamlamak dışında elle tutulur bir hizmetleri yok. Ancak buna karşın her dönem afaki bir bütçeleri oldu. Başkan bütçeyi savunurken satmak mecburi diyor. Oysaki, satmak yerine tasarruf tedbirleri alınsaydı, belediyeye giren şaibeli faturalar olmasaydı tüm bunlara gerek kalmazdı. Bu Orhangazi’nin öz topraklarına talandır. Biz buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Ve biliyoruz ki, Orhangazi halkı, Çağlayan’ın dediği Ak Parti Belediyeciğinin süreceği inancını çürütecek. Orhangazi halkı biliyor ki, ilk sıradaki meclis üyesi tekrar o koltuğa oturduğu, bu belediye zihniyeti devam ettiği sürece, bu talan ve şaibeler sürecek. Ve Orhangazi halkı buna ‘Dur!’ diyecek” dedi.  

Çağlayan’ın, her gelen adayın satış kararı alacağını söylediğini de hatırlatan Millet İttifakı adayı İsmail Yılmaz, “Gelen aday belediyenin kaynaklarını tasarruflu kullanır, akıllı bir mali politika sürdürür ve belediyeyi kimsenin sömürmesine göz yummazsa satışa da gerek kalmaz. Bunun için notere gerek yok. Bizim sözümüz senettir. Millet İttifakı’nın birleştirici gücü ile Orhangazi emin ellere teslim edilecektir” dedi.  

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.